اخباراخبار کانادا

محافظه کاران خواستار معرفی استراتژی ترودو در مورد داعشی های بازگشتی  

اتاوا- بحث و جدل سیاسی در مورد داعشی های بازگشتی به کانادا ادامه دارد. به همین دلیل نمایندگان محافظه کار مجلس فدرال خواهان افشای برنامه دولت ترودو برای برخورد قانونی با داعشی های بازگشتی به کشور می باشند.

درخواست رسمی حزب مخالف دولت لیبرال توسط خانم میشل رمپل به مجلس ارائه شد و با 280 رای موافق (از جمله رای موافق نمایندگان لیبرال) و 1 رای منفی (از سوی الیزابت می، رهبر حزب سبز) به تصویب رسید. در این درخواست تاکید شده که کلیه افرادی که به قصد شرکت در عملیات تروریستی یا کشتار کشور را ترک کرده اند بایستی تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند. خانم رمپل در گفتگو با خبرنگاران گفت: <تا به امروز دولت جاستین ترودو اقدام قاطع انجام نداده است. اندرو شیر، رهبر حزب محافظه کار از نخست وزیر می خواهد که بلافاصله برنامه خود برای برخورد قضایی با افرادی که با هدف مبارزه برای این سازمان تروریستی کشور را ترک کرده اند، اعلام کند.>

محافظه کاران همچنین خواستار اصلاحات قضایی برای احراز اطمینان از دسترسی دادگاه های کانادایی به اسناد و مدارک حاکی از شرکت مظنونان در فعالیت های تروریستی می باشند. آنان همچنین از دولت ترودو می خواهند که با الهام گرفتن از ایده دولت محافظه کار انتاریو برای محروم کردن داعشی های انتاریویی از گواهینامه رانندگی و مزایای درمانی در صورت بازگشت به کشور، اقدامات مشابه را در نظر بگیرند.

این درخواست در حالی مطرح شده که دولت ترودو ادعا می کند با دقت و هوشیاری کامل وضعیت داعشی های کانادایی را زیر نظر دارد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!