اخباراخبار کانادا

محافظه کاران: توطئه بمب گذاری در کینگستون نتیجه غربالگری ناقص متقاضیان پناهندگی

اتاوا- با فاش شدن جزئیات بیشتر در مورد توطئه تروریستی در کینگستون- انتاریو و دست داشتن یک پناهجوی سوری در آن، بحث و جدل در مورد شیوه غربالگری متقاضیان پناهندگی داغ تر از قبل شده است.
اندرو شیر، رهبر حزب محافظه کار کانادا، اندکی پس از گزارش RCMP در مورد بازداشت دو نفر در ارتباط با توطئه بمب گذاری در کینگستون، با صدور بیانیه ای اعلام کرد: <واضح است که فرایند غربالگری پناهجویان بایستی مورد بازبینی اساسی قرار بگیرد.> شیر در ادامه بیانیه اش نوشت: <اخیرا از ورود چند فرد خطرناک به کشور به دلیل ناقص بودن مراحل غربالگری، مطلع شدیم.> وی برای تشریح موضع اش به گزارش 2017 آژانس خدمات مرزی کانادا اشاره کرد که در آن به کوتاهی مقامات اداره مهاجرت از غربالگری دقیق 39 پناهجوی سوری، اشاره شده بود. اندرو شیر این کوتاهی را غیرقابل قبول ارزیابی کرده و بر ادامه مبارزه محافظه کاران با سیاست های ترودو که سبب تضعیف امنیت ملی کانادا شده است، تاکید کرد.
یکی از بازداشت شدگان، زیر سن قانونی است و بنابراین هویت اش فاش نخواهد شد. اما فرد دوم، جوان 20 ساله ای به نام حسام الدین الذهابی است که ساعتی پس از بازداشت، بدون وارد شدن اتهام رسمی آزاد شد. خانواده الذهابی که سوری می باشند، در سال 2017 از طریق اسپانسر خصوصی به کانادا آمدند. الذهابی بازداشت خود را <سوء تفاهم> خواند.
در تحقیقات پلیس برای خنثی سازی توطئه، 300 افسر، از 7 آژانس و نهاد مختلف، از جمله پلیس محلی، FBI، پلیس انتاریو، آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA)، سازمان اطلاعات و امنیت کانادا (CSIS) و مرکز تجزیه و تحلیل مبادلات مالی (FINTRAC) شرکت داشتند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!