اخباراخبار کانادا

مجری فاکس نیوز با نسبت دادن تورنتو به آمریکا سوژه خنده کاربران توییتر شد

به گزارش بلاگتو، لورا اینگراهام، مفسر و مجری شبکه فاکس نیوز، که به خاطر حمایت از نژادپرستان تندرو و انتشار اطلاعات غلط درباره کووید-19 مشهور است، روز جمعه در توییتر سوژه خنده کاربران شد. 

دلیلش چه بود؟ او برای حمایت از دونالد ترامپ در انتخابات پیش رو و تضعیف جو بایدن، اقداماتی که در کلیسا های تورنتو انجام شده است را مثال زد.  اینگراهام که 20 سال است اجرای برنامه لورا اینگراهام را در فاکس نیوز، شبکه خبری محافظه کاران، به عهده دارد امروز در توییتی نوشت: آیا جو بایدن بیشتر از دونالد ترامپ از آزادی مذاهب حمایت می کند؟ به هیچ وجه. و سپس مقاله ای را درباره ممنوعیت برگزاری گردهمایی های مذهبی در کلیسا های کاتولیک در شهر تورنتو پیوست کرد.

کاربران نیز با تمسخر جغرافیای ضعیف خانم مجری و مفسر، و اینکه بدون خواندن حتی چند خط از مقاله، آن را شاهد مدعای خود گرفته است، به سرعت توییت او را وایرال کردند. هرچند در ایالت اوهایو نیز شهری به نام تورنتو وجود دارد، در جمله سوم این مقاله مشخص می شود که مطلب به تورنتو کانادا اشاره دارد.

حتی اصل این مقاله نیز از یک وبسایت راست گرای افراطی برداشته شده که در مطلبی غلط و متعصبانه سعی در جهت دهی به اقدامات دولت انتاریو در رعایت اصول بهداشتی در کلیسا های تورنتو در دوران پاندمی دارد- از جمله دادن تکه های نان توسط کشیش از فاصله 2 متری به جای گذاشتن آنها در دهان افراد. این اقدام در این مقاله ممنوعیت گردهمایی های مذهبی در کلیسا های کاتولیک و دامن زدن به اختلافات مسیحیت به بهانه پاندمی توصیف شده است.

اطلاعات غلط موجود در مقاله، در کنار دیدگاه های ضد و نقیض اینگراهام و اشتباه فاحش او در مثال زدن یک شهر از کانادا برای اثبات نظرش در مورد آمریکا، آن را سوژه مناسبی برای به راه انداختن یک طوفان توییتری کرد.

 

 

کاربری نوشت: عزیزم، تورنتو در کانادا است، که به لطف بی کفایتی دونالد ترامپ در مهار ویروس، در حال حاضر مرزهایش را به روی ما بسته است. کاربر دیگری هم نوشت: تورنتو در کانادا است، و آن مقاله هم دروغی بیش نیست. سعی کن بیشتر دقت کنی و آدم بهتری باشی! بعضی هم برایش نقشه کانادا را فرستاده و  تورنتو را روی آن مشخص کردند.  بسیاری از کاربران هم به مقایسه عملکرد کانادا و آمریکا در مدیریت پاندمی پرداختند و خاطرنشان کردند که آمار رو به کاهش کانادا با هیچ شهری از آمریکا قابل قیاس نیست. 

اینگراهام هنوز به این آبروریزی پاسخی نداده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید