علم و دانش

مجتمع آپارتمانی جنگل عمودی چین، جهنم مملو از پشه! 

 

 

تلاش پیشگامانه برای تبدیل ساختمان های آپارتمانی به یک جنگل عمودی سرسبز، به چیزی شبیه یک جهنم سبز مملو از پشه تبدیل شده است.

بهبود کیفیت هوا در شهرهای بسیار آلوده در سراسر جهان، به خصوص در قرن 21 با افزایش میزان انتشار گازهای گلخانه ای و افزایش دما در سراسر جهان، یکی از چالش های بزرگی است که برنامه ریزان شهری با آن روبرو هستند.

 

با این حال ، یک تلاش پیشگامانه برای تبدیل ساختمان های بلند آپارتمانی به جنگل عمودی سرسبز، مکانی را که قرار بود بهشت سبز باشد به چیزی شبیه جهنم سبز مملو از منزجرکننده ترین و آزاردهنده ترین حشرات شناخته شده برای بشر تبدیل کرده است. 

 

 

ساکنان مجتمع مسکونی Forest Garden Qiyi City در چنگدو-چین، امیدوار بودند که با نقل مکان به ساختمان آراسته با فضای سبزعمودی، از جنگل های بتونی فاصله بگیرند. 

سازنده این مجتمع، اوایل سال جاری به سرعت موفق به فروش همه 826 واحد شد، اما مجتمع فوق مدرن متشکل از 8 برج مسکونی، اکنون شبیه یک کابوس آخرالزمانی با انبوه پشه هایی است که امنیت و سلامت ساکنان را به خطر انداخته اند. 

به دلیل این شرایط وحشتناک، فقط تعداد کمی از خانواده ها جسارت به خرج داده و در واحدهایشان مستقر شده اند. از چراغ هایی که شب ها روشن می شود، می توان تعداد واحدهای اشغال شده را 20 واحد برآورد کرد. 

ایده جنگل های عمودی مفهومی بود که توسط معمار ایتالیایی استفانو بوئری توسعه یافت، که باغ عمودی خیره کننده Bosco Verticale را در میلان در سال 2014 طراحی کرد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست