اخباراخبار جهان

مجازات اعدام در انتظار مهاجم کنیسه پیتزبورگ  

آمریکا- رابرت گرگوری باورز، که در جریان حمله مسلحانه به کنیسه ای در پیتزبورگ توسط پلیس مجروح شد، پس از درمان های اولیه در بیمارستان با صندلی چرخدار و دستبند بر دست، به دادگاه منتقل و تفهیم اتهام شد. نامبرده با 29 اتهام روبرو می باشد.

باورز در دادگاه با دو وکیل تسخیری گفتگو کرد. دادستان فدرال خواهان مجازات اعدام برای باورز 46 ساله خواهد شد. این مرد 46 ساله که به شغل رانندگی کامیون اشتغال دارد، بارها در توییت ها و پیام هایش نفرت اش از یهودیان را ابراز کرده بود. مهاجم مسلح 8 مرد و3 زن یهودی را به قتل رساند و سپس با نیروهای ویژه پلیس درگیر شد. 6 فرد دیگر از جمله 4 مامور پلیس در این حمله مجروح شدند.

باورز چند ساعت قبل از حمله، سازمان یهودی HIAS که به استقرار پناهجویان در آمریکا کمک می کند را مورد انتقاد قرار داد و مدعی شد که HIAS قاتلین را برای کشتن آمریکایی ها به کشور وارد می کند. وی در پیامی نوشت: <نمی توانم بنشینم و ببینم که مردم من سلاخی می شوند.>

HIAS اخیرا از دولت ترامپ درخواست کرده است که به کلیه پناهجویان فرصت مطرح کردن درخواست شان را بدهد و با آنها به صورت عادلانه و انساندوستانه رفتار نماید.

 

bahman-azimi-gif

 

افزایش احساسات ضد یهودی از سوی راستگرایان افراطی و برتری طلبان در آمریکا، یهودیان آن کشور را نگران کرده است. تا چندی قبل، همه یهودیان آمریکایی معتقد بودند که دوران رنج و آزار و یهودی ستیزی به پایان رسیده و آنها در آمریکا در امنیت به سر می برند. این در حالیست که طی چند سال اخیر یهودیان در فرانسه آماج حملات متعدد قرار گرفتند. در مارچ سال جاری، یک مرد 85 ساله یهودی که از بازماندگان هولوکاست نیز بود، توسط مرد جوانی که فریاد الله اکبر سر داده بود در خانه اش به قتل رسید. در سال 2015، چهل و دو درصد از یهودیان فرانسه از توهین و آزارهای مستمر بخصوص از سوی مسلمانان فرانسه شکایت کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *