اخباراخبار کانادا

متلاشی شدن شبکه بین المللی پولشویی و بازداشت رهبر ایرانی توسط پلیس سلطنتی کانادا

تورنتو- به نقل ازGlobe and Mail : پلیس RCMP شبکه بین المللی پولشویی را در مونترال و تورنتو متلاشی و 17 فرد را بازداشت کرد. دو رهبر شبکه در تورنتو، از جمله نادر گرامیان-نیک 56 ساله ساکن وان – انتاریو و محمد جابر 51 ساله ساکن لاوال – کبک در میان بازداشت شدگان می باشند. بازداشت شدگان با اتهاماتی نظیر ارتباط با باندهای سازمان یافته خلاف، فعالیت مجرمانه، قاچاق مواد مخدر، پولشویی وغیره روبرو می باشند.

افسر پلیس لوک تیبولت در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که تحقیقات پلیس از بهار 2016 آغاز شده و تا کنون ادامه داشت. در عملیات دوشنبه 11 فوریه بیش از 300 افسر RCMP در انتاریو و کبک، پلیس تورنتو و همچنین ماموران اداره مالیات شرکت داشتند.

پلیس در پایان عملیات خود که با کد رمز Collector انجام شد،  1.7 میلیون دلار کانادا و ارزهای خارجی و همچنین چندین نوع ماده مخدر، از جمله کوکائین، ماری جوانا و متامفتامین را کشف کردند. ارزش مواد مخدر، پول نقد، حساب های بانکی و املاک و مستغلات توقیف شده، 32.8 میلیون دلار برآورد شده است. پلیس به جستجوهایش برای بازداشت 3 متهم فراری ادامه می دهد. این افراد عبارتند از ویکتور وارگوتسکی 56 ساله از مونترال،  فردریک رایمن 71 ساله از تورنتو و فرانسیسکو خاویر خیمنز گوررو 35 ساله.

به گزارش پلیس، شبکه با استفاده از ارتباطات شان در ایران، لبنان، امارات، آمریکا و چین اقدام به پولشویی کرده و وجه را به کشورهای صادرکننده مواد مخدر، از جمله کلمبیا و مکزیک باز می گرداندند. به گفته فرمانده پلیس مارتین فونتین، این شبکه قابلیت نقل و انتقال ده ها میلیون دلار پول را داشت.  

 

 

توجه: جزئیات بیشتر متعاقبا به اطلاع خوانندگان عزیز خواهد رسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!