صفحه اصلی / اخبار / متخصص نازایی کلینیک باروری با اسپرم خود زنان را باردار می کرد!

متخصص نازایی کلینیک باروری با اسپرم خود زنان را باردار می کرد!

behzad-azizi

اتاوا- دکتر نورمن باروین متخصص نازایی و مدیر کلینیک باروری در اتاوا، از اسپرم خود برای باردار کردن بیمارانش (بدون اطلاع و رضایت آنها) استفاده می کرد. او حداقل پدر 11 فرزند می باشد.

بر اساس شکایتی که در سال 2016 به جریان افتاد، او این اقدام را بدون اطلاع خانواده هایی که برای حل مشکل نازایی به کلینیک مراجعه می کردند، انجام داد.

یکی از شاکیان به نام ربکا دیکسون، که والدینش در سال 1989 به کلینیک باروین مراجعه کرده بودند، دریافت که نسبت بیولوژیکی با پدر خود ندارد. او که از کشف حقیقت شوکه شده بود تصمیم گرفت به همراه برخی دیگر از قربانیان از دکتر نورمن شکایت کند.

بر اساس مدارک ارائه شده به دادگاه از سوی موسسه حقوقی Nelligan O’Brien Payne که نمایندگی شاکیان را به عهده دارد، باروین قرار بود از اسپرم همسر هر بیمار یا از اسپرم اهداء کننده ناشناس، استفاده کند. اما هم اکنون مشخص شده که او پدر بیولوژیکی حداقل 11 نفر می باشد.

وکلای مدافع باروین از اظهار نظر در مورد پرونده خودداری کردند. او یکی از مشهورترین متخصصین کانادایی است که در سال 1997 مدال افتخار Order of Canada را دریافت کرد. اما در سال 2013 بصورت داوطلبانه جایزه اش را پس داد، زیرا مشخص شد که 4 زن بیمار را با اسپرم اشتباه باردار کرده بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *