اخباراخبار کانادا

مبارزه با برده داری نوین؛ کانادا محصول تولید شده توسط برده ها را وارد نمی کند    

اتاوا- آیا می دانستید که حدود 1 هزار و 200 شرکت کانادایی احتمالا کالا و محصول تولید شده توسط <کودکان کار> و کارگرانی که به بیگاری وادار می شوند را وارد می کنند؟ این محصولات شامل موز، فرش، کفش، جواهرات و اسباب بازی و دکوراسیون کریسمس نیز می شوند.

دولت فدرال با معرفی لایحه Modern Slavery Bill، قصد برخورد با این شرکت های متخلف را دارد. لایحه مورد اشاره اخیرا از سوی جان مک کی (نماینده لیبرال) به مجلس عوام ارائه شده است. بر طبق آن، شرکت های کانادایی ملزم به افشای گزارش سالانه و شفاف سازی در مورد عدم وارد کردن محصولات وکالاهای تولید شده توسط <کودکان کار> و کارگران به بیگاری وادار شده خواهند بود. لایحه مورد اشاره همچنین به آژانس خدمات مرزی اجازه می دهد که مانع ورود این محصولات شده و متخلف را با جریمه 250 هزار دلاری روبرو نماید.

حدود 85 میلیون کودک در سراسر جهان در شرایط خطرناک و نامناسب مشغول کار می باشند. 21 میلیون بزرگسال و کودک نیز در مشاغل پرخطر به کار گرفته می شوند. شرکت های کانادایی در سال 2016، به ارزش 34 میلیون دلار کالا از کشورهایی که اشتغال کودکان و بیگاری در آن رواج دارد، وارد کردند.

به جز کانادا، دولت های چند کشور دیگر، از جمله انگلستان، استرالیا و فرانسه نیز برای ممنوع کردن واردات اینگونه کالاها اقدام کرده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0