صفحه اصلی / اخبار / ما را به خیر و شما را به سلامت! جوانان، تورنتو و ونکوور را ترک می کنند

ما را به خیر و شما را به سلامت! جوانان، تورنتو و ونکوور را ترک می کنند

banner-niazmandiha2

 

تورنتو- نسل جوان از گرانی و بالا بودن هزینه زندگی در تورنتو و ونکوور به تنگ آمده و در حال ترک این دو شهر می باشد. آخرین گزارش اداره آمار کانادا درباره مهاجرت درون استانی یا داخلی، نشان دهنده افزایش تعداد کسانی است که شهرهای بزرگ انتاریو و بریتیش کلمبیا را به مقصد شهرهای کوچک تر و حتی استان های دیگر ترک می کنند. جالب اینکه بیشترین مهاجران را نسل جوان یا به اصطلاح <نسل هزاره> یا millennial  تشکیل می دهند.

Net intraprovincial migration یا مهاجرت درون استانی، نشان دهنده نسبت کسانی است که یک شهر را به مقصد شهر دیگری در استان ترک می کنند. به عبارت دیگر، اگر یک نفر از مناطق روستایی انتاریو به تورنتو نقل مکان کند و هیچ کس تورنتو را ترک نکند، نرخ خالص مهاجرت درون استانی 1 خواهد بود. اما اگر یک نفر به انتاریو نقل مکان کند و سه نفر از تورنتو به همیلتون منتقل بشوند، نرخ خالص مهاجرت درون استانی -2 خواهد بود. در حالت ایده آل، تعداد جذب شده به یک منطقه یا شهر بایستی بیشتر از تعداد افرادی باشد که آن را ترک می کنند.

تشویق مردم به نقل مکان به یک شهر، به خودی خود مثبت تلقی می شود، اما نگه داشتن آنها در شهر به همان اندازه مهم است. شهرها با هدف خدمات رسانی به مردم ساخته می شوند و نه به عنوان جاذبه تبلیغاتی برای مهاجران. بسیاری از تازه واردین به شهر، پس از استقرار در شهر متوجه تناقض بین شهر تبلیغ شده با واقعیت می شوند.

در فاصله سال های 2012 تا 2017، نرخ مهاجرت درون استانی یا داخلی منفی 142 هزار و 465 بود که 77.53 درصد بالاتر از دوره 5 ساله قبل از 2012 بود. این بدان معنی است که بیش از 142 هزار نفر تورنتو را به مقصد سایر شهرهای استان ترک کردند. این تعداد به مراتب بیشتر از تعداد افرادی بود که جذب تورنتو شدند.

تعداد افرادی که lower mainland  بریتیش کلمبیا (از جمله ونکوور) را به مقصد سایر شهرهای بریتیش کلمبیا ترک کردند، 18 هزار نفر بود. به عبارتی نرخ مهاجرت درون استانی یا داخل 18 هزار و 670 نفر بود. این میزان 180 درصد بالاتر از دوره 5 ساله قبل از 2012 بود.

hamidreza-safipour

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *