صفحه اصلی / اخبار / مامور مالیات به دنبال شکار ساکنان محله های اعیان نشین کانادا

مامور مالیات به دنبال شکار ساکنان محله های اعیان نشین کانادا

bahman-azimi-gif

اتاوا- اداره مالیات کانادا با هدف شناسایی و برخورد با متخلفین مالیاتی و همچنین نشان دادن جدیت خود در عادلانه کردن سیستم مالیاتی، پروژه ای را به اجرا گذاشته که متمول ترین شهروندان کانادایی را بر اساس محل زندگی یا به عبارتی کد پستی شان، هدف قرار داده است. پروژه Postal Code، محله ها و مناطق اعیان نشین در سراسر کشور را در بر گرفته و طی آن سوابق مالیاتی ساکنان متمول این خانه های اعیانی مورد ارزیابی و بررسی قرار خواهد گرفت. بازرسان اداره مالیات به دنبال شناسایی دارایی و ثروت اعلام نشده است که می تواند نشان بدهد مالیات دهنده، ثروتمندتر از آن است که در اظهارنامه مالیات بر درآمد اعلام کرده است!

زولتان سپرگی، سخنگوی اداره مالیات کانادا (CRA) گفت: مقایسه سبک زندگی یک فرد، قایق ها، اتومبیل ها و خانه اش، با آنچه در اظهارنامه مالیات ذکر شده به ما برای شناسایی متخلفین مالیاتی کمک خواهد کرد.

لازم به ذکر است که پروژه Postal Code، از تابستان امسال به اجرا گذاشته شده، ولی هفته گذشته از طریق قانون <دسترسی به اطلاعات> در اختیار خبرگزاری CBC قرار گرفت. اداره مالیات طی چند سال اخیر بر روی افرادی که بخشی از دارایی و درآمدشان را برای فرار از پرداخت مالیات در بهشت های مالیاتی ذخیره می کنند، تحقیق کرده است. تا به این لحظه، چندین سری مدارک افشاگرانه تحت عنوان Panama Papers و اخیرا Paradise Papers حاوی نام و مشخصات صدها هزار نفر، از جمله هزاران کانادایی، منتشر شده است.

با اینکه داشتن حساب در بهشت های مالیاتی غیرقانونی نیست، اما پرسش اینجاست که چرا قوانین مالیاتی کانادا، اجازه استفاده از این راه گریزها را برای ثروتمندان کانادایی فراهم کرده است؟

این اداره 5 منطقه یا محله اعیان نشین در 5 منطقه کشور یعنیPacific ، Prairies، انتاریو، کبک و Atlantic، را انتخاب کرده است. از تابستان سال جاری به این سو، اداره مالیات 1 هزار و 150 خانوار متمول ساکن این مناطق را مورد ارزیابی قرار داده و مستقیما با 33 مالیات دهنده ثروتمند تماس گرفته است. این اقدام اداره مالیات از سوی گروه هایی که خواهان منصفانه شدن سیستم مالیاتی کشور می باشند، از جمله گروه Canadians for Tax Fairness، با استقبال روبرو شده است.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *