اخباراخبار کانادا

مالیات بر ارث؛ ابزار جدید دولت برای کسب درآمد

اتاوا- اقتصاد کانادا وارد دوران آشفته ای شده است. بسیاری جاستین ترودو و دولت اش را سرزنش می کنند. هرگز پیش از این کانادایی ها با نخست وزیری روبرو نبودند که بیشتر نگران روابط عمومی و وجهه اش است تا مسوولیتی که برایش انتخاب شده است.

مشکل دیگر که کسی انتظارش را نداشت، انتخاب دونالد ترامپ بود. ترودو طی چند ماه گذشته نتوانسته به یک توافق تجاری محکم با همتای آمریکایی اش دست یابد.
با وجود تمام این بحران ها، دولت ترودو ادعا می کند که همه چیز تحت کنترل است. در حالی که مجبور شده حداقل یک قول انتخاباتی اش را مورد بازبینی قرار بدهد. اینکه هیچ مالیات جدیدی تعیین نخواهد شد!

نتایج به دست آمده از مطالعات اخیر مرکز کانادایی سیاست های جایگزین، نشان می دهد که برای مقابله با رکود اقتصادی بایستی مالیات های جدید وضع بشوند. یکی از مالیات های جدید، مالیات بر ارث است. از این پس ثروتی که از یک نسل به نسل دیگر منتقل می شود، مشمول مالیات خواهد بود. 
باز هم مالیات دهندگان کانادایی مجبورند هزینه ناکارآمدی و بی کفایتی دولت را پرداخت کنند. این یک خلف وعده دیگر از تورنتو است که اوایل سال جاری مدعی شد کانادایی های عادی نباید نگران هر نوع مالیات جدید باشند.

بسیاری <مالیات بر ارث> را <مالیات مرگ> می خوانند. این مالیات در ظاهر اقشار ثروتمند جامعه را هدف قرار گرفته، اما تضمینی در مورد اینکه شامل همه کانادایی ها نخواهد شد، وجود ندارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0