علم و دانش

ماشین های پرنده تا سال 2023 در آسمان شهر ظاهر خواهند شد

ماشین های پرنده ای که در فیلم های تخیلی مانند Blade Runner یا The Fifth Element دیدیم، در آینده نزدیک بصورت واقعی در آسمان شهرهای جهان ظاهر خواهند شد.

در حال حاضر چندین شرکت در حال آزمایش نمونه های اولیه اتومبیل های پرنده می باشند.

به پیش بینی کارشناسان، 15 هزار تاکسی پرنده (به ارزش 32 میلیارد دلار) تا سال 2035 به بهره برداری خواهند رسید. قابلیت فرود و بلند شدن عمودی این اتومبیل های پرنده بزرگترین حسن آنها می باشد و امکان نقل و انتقال سریع و بدون مشکل انسان و کالا در شلوغ ترین شهرهای جهان را فراهم می کند. هرچند عملکرد آنها شبیه هلیکوپتر می باشد، اما به مراتب ارزان تر، سازگارتر با محیط زیست و بی سر و صداتر خواهند بود.

Uber امیدوار است که با همکاری شرکت Bell Helicopter بتواند تا سال 2023، تاکسی های پرنده 5 نفره هایبرید را در لس آنجلس، دالاس و یکی دیگر از شهرهای آمریکا به پرواز در آورد.

همانطور که گفته شد، چندین شرکت دیگر از جمله شرکت چینی Ehang که در زمینه ساخت drone (پهپاد) فعالیت می کند، پروازهای آزمایشی پهپاد تک سرنشین خود را انجام داده اند. شرکت آلمانی Volocopterهم نمونه اولیه تاکسی پرنده ای را ساخته که در سال 2017 در دوبی آزمایش شد. شرکت Kitty Hawk، مستقر در کالیفرنیا که به لری پیج (بنیانگذار گوگل) تعلق دارد نیز نمونه اولیه یک پهپاد تک نفره را ساخته است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *