صفحه اصلی / اخبار / ماده مخدر خطرناک جدید در خیابان های کانادا

ماده مخدر خطرناک جدید در خیابان های کانادا

Leeza

اتاوا-  دولت فدرال و وزارت بهداشت کانادا به دنبال راه هایی برای مبارزه با ماده مخدر خطرناک جدیدی هستند که از خیابان های شهرهای کانادا سر در آورده اند.

وزارت بهداشت و درمان کانادا به دنبال دریافت نقطه نظرات ذینفعان برای تدوین پیشنهادی هستند که یک ترکیب جدید مرگبار (با کد رسمی U-47700) را به فهرست مواد مخدر غیرقانونی اضافه می کند.

U-47700، توسط تولیدکنندگان مواد مخدر در ساخت داروهای مخدر تجویزی تقلبی و همچنین در انواع دیگر مواد مخدر مانند کوکائین و هروئین استفاده می شود.

Grey Death، که به دلیل شباهت اش به پودر بتن با این نام نامگذاری شده است، ترکیبی از U-47700 هروئین، فنتانیل و کارفنتانیل می باشد که به عنوان آرام بخش قوی برای فیل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مارس سال جاری، کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل، به کنترل آن تحت کنوانسیون داروهای مخدر رای دادند. کانادا، به عنوان یکی از امضاکنندگان معاهده سال 1961، موظف به تدوین قانون جهت کنترل این ماده می باشد.

U-47700 اواخر سال های 1970، به عنوان یک ماده اولیه دارویی، معرفی شد. اما هرگز رسما برای تولید دارو مورد استفاده قرار نگرفته و به جز تحقیقات علمی، مصرف دیگری نداشت. متاسفانه به نظر می رسد که از این ماده در کانادا و سایر کشورهای جهان به عنوان یک ماده مخدر تفننی استفاده می شود.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *