صفحه اصلی / اخبار / مادر اهل کِبِک به قتل کودکش متهم شد

مادر اهل کِبِک به قتل کودکش متهم شد

مادر یک دختر دو ساله اهل شهر <کبک> که هفته گذشته جان باخته بود، به قتل درجه دوم کودکش و هتک حرمت جسد او متهم شد. متهم <آدری گاگنون> که 23 سال دارد، صبح سه شنبه با دستبند، در دادگاهی در شهر <کبک> حضور یافت تا برای اتهامش در ارتباط با مرگ دختر خردسالش <رُزالی گاگنون> محاکمه شود.

جسد این کودک روز هجدهم اپریل در یک سطل آشغال کنار ساختمانی در منطقه‌ حومه شهر پیدا شد. گزارش پلیس، علت مرگ را ضربات متعدد چاقو به بدن قربانی اعلام کرد. آدری گاگنون پیش از کشف جسد، به اتهام نقض‌ شرایط آزادی مشروط، ایجاد اخلال در کار افسر پلیس و شرارت رفتاری در بازداشت به سر می‌برد.

اکنون دادستان مدعی‌العموم، شش هفته بیشتر زمان دارد تا مدارکی را که جمع‌آوری کرده، بررسی و سپس تسلیم دادگاه نماید. خانم <ملانی دوفور> دادستان پرونده، می‌گوید به نظر او به احتمال قوی اتهامات بیشتری متوجه <آدری گاگنون> نخواهد شد. او می گوید: <اتهام او اکنون قتل درجه دوم است که مفهوم آن، کاملا گویاست و کارهایی را که او کرده، دربر می‌گیرد>.

خانم <گاگنون> تا جلسه بعدی دادگاهش در 13 جون که در دادگاه عالی <کبک> برگزار می‌شود، در زندان خواهد ماند. تحقیقات روی این پرونده، پس از کشف یک کالسکه‌ خالی کودک در کنار یک پارک توسط پلیس، آغاز شد. پس از چند ساعت جستجو، مادر کودک ردیابی و دستگیر گردید. اما کشف جنازه، پس از دستگیری او صورت گرفت.

روز سه‌شنبه، یک راهپیمایی سکوت به یاد دختر بچه‌ کشته‌شده، در شهر <کبک> برگزار گردید.

کسی جسد کودک را تحویل نمی‌گیرد

به دلیل نبود والدین، سازمانی در کبک که نمایندگی خانواده‌ افراد کشته‌شده یا ناپدید شده را به عهده می‌گیرد و به نام فرانسوی‌اش AFPAD شناخته می‌شود، به عنوان سخنگوی کودک مقتول انتخاب گردید. خانم <نانسی روی> مدیر این سازمان، به Radio Canada گفت که در ابتدا هیچ کس نمی‌آمد تا جسد دخترک را تحویل بگیرد.

اما به گفته او، نهایتا یکی از عموهای مقتول، پا پیش گذاشته و تشییع‌ جنازه او را بر عهده گرفت.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *