صفحه اصلی / اخبار / ماجرای تهدید تروریستی علیه شاهزاده هری و نامزدش مگان

ماجرای تهدید تروریستی علیه شاهزاده هری و نامزدش مگان

اسکاتلند‌یارد، پلیس لندن، می‌گوید در حال بررسی موضوع بسته‌ای اسرارآمیز هستند که برای شاهزاده هری و نامزدش مگان مارکل فرستاده شده است. به گزارش روزنامه‌ London Evening Standard بسته‌ مذبور حاوی پودری سفیدرنگ و نامه‌ای بوده که مدعی شده پودر، حاوی میکرب سیاه‌زخم است. بسته‌ مذبور به نام شاهزاده و مگان و آدرس کاخ کنزینگتون در لندن که محل اقامت این دو است، فرستاده شده است.

به نوشته‌ این روزنامه، شاهزاده‌ 33 ساله و نامزد 36 ساله‌اش از موضوع مطلع شده‌اند اما بسته پیش از رسیدن به دست آنها توسط مسئولین امنیتی توقیف شده است. اسکاتلندیارد گفته پودر مورد نظر، آزمایش شده و مشخص شده که بی‌ضرر است.

پس از این اتفاق، واحد ضدتروریستی پلیس لندن، به محل فراخوانده شده و اکنون در حال جستجو برای یافتن فرستنده این بسته می‌باشد. پلیس، همچنین فاش کرده که یک روز پیش از این اتفاق، بسته‌ مشابهی حاوی پودری سفید به کاخ وست‌مینیستر هم فرستاده شده است. بسته‌ دوم به آدرس دفتر وزیر کشور، اَمبِر راد، که در ساختمان پارلمان است ارسال شده و پودر ارسالی هم بی‌ضرر تشخیص داده شده است.

کارآگاهان اسکاتلندیارد در حال حاضر در حال ارتباط احتمالی میان این دو اتفاق هستند. پلیس گفته در نامه‌ای که همراه بسته به آدرس شاهزاده هری فرستاده شده، برخی عبارات نژادپرستانه مشاهده شده است.

به گفته Evening Standard گرچه پلیس به صورت رسمی این مساله را ناچیز جلوه داده، این اتفاق اسکاتلندیارد را در آستانه مراسم عروسی سلطنتی، در بالاترین مرحله‌ امنیتی قرار داده است.

سیاه‌زخم یک بیماری میکروبی است که از طریق دام به انسان منتقل می‌‌شود و می‌تواند از طریق پوستی، روده‌ای و یا ریوی عوارضی ایجاد نماید. در حالت ریوی، سیاه‌زخم می‌تواند کشنده باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *