اخباراخبار کانادا

لیبرال ها در بدترین زمان لایحه جرم زدایی از مواد مخدر را به مجلس فرستادند 

اتاوا- ناتانیل ارسکین-اسمیت، نماینده لیبرال مجلس فدرال از منطقه Beaches – East York تورنتو، در آخرین روزهای کاری مجلس فدرال، لایحه جرم زدایی از مالکیت مقدار اندکی مواد مخدر برای مصرف شخصی را به مجلس تقدیم کرد. ارسکین- اسمیت گفت که هدف اصلی از ارائه لایحه، جرم زدایی از مصرف شخصی و ایجاد تغییرات اساسی با برچیدن موانع موجود بر سر درمان و ترک اعتیاد می باشد. به عبارتی، برخورد با فرد معتاد به عنوان یک بیمار و نه یک مجرم! 

نماینده مورد اشاره گفت با توجه به اینکه مجلس فدرال تا پس از انتخابات اکتبر، جلسه تشکیل نخواهد داد، اما در صورت انتخاب مجدد به عنوان نماینده مجلس، لایحه Bill C-460 را حتما پیگیری خواهد کرد. او یکی از حامیان پر سر و صدای جرم زدایی از مواد مخدر بوده و معتقد است که زمان گرفتن یک تصمیم سیاسی مهم و برداشتن گام اساسی برای مبارزه با معضل اوردز مواد مخدر فرا رسیده است. 

محافظه کاران در مجلس فدرال، از نمایندگان پارلمان خواسته اند که بدون فراهم کردن سیستم های حمایتی مناسب و کافی برای درمان معتادان، در جرم زدایی مواد مخدر شتاب زده عمل نکنند. به گفته محافظه کاران، کانادا در حال حاضر فاقد حمایت های روحی و روانی کافی و مقرون به صرفه از معتادان و همچنین امکانات لازم برای پیاده کردن سیستم مشابه کشور پرتغال می باشد. 

لازم به ذکر است که مقامات کشور پرتغال، با جرم زدایی از انواع مواد مخدر، افرادی که برای مصرف شخصی مواد مخدر همراه دارند را به جای بازداشت و زندان، با اخطار و جریمه روبرو کرده و یا جهت آشنایی با برنامه های درمانی و ترک، به حضور در کمیسیون ویژه ملزم می کند. 

اندرو شیر، رهبر حزب محافظه کار فدرال می گوید منشاء اصلی ورود داروی مخدر مهلک فنتانیل به کانادا از چین می باشد. این داروها و مواد در ظروف معمولی با پست به بریتیش کلمبیا ارسال می شوند. بنابراین اقدام نخست دولت فدرال بایستی جلوگیری از ورود فنتانیل از چین و برخورد قاطع با آن کشور باشد. 

در فاصله ژانویه 2016 تا دسامبر 2018، بیش از 11 هزار و 500 کانادایی جان خود را در اثر اوردز مصرف مخدر از دست داده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0