صفحه اصلی / زنان / لورن هائورگی؛ ستاره ای درخشان درعرصه موسیقی

لورن هائورگی؛ ستاره ای درخشان درعرصه موسیقی

Behnam Marfou

گروه دخترانه Fifth Harmony  پس از موفقیت فوق العاده سال 2016 و کسب چند جایزه معتبر، سال جاری را با انگیزه و انرژی آغاز کردند. الی بروک، دینا جین، لورن هائورگی و نورمانی کوردی طی سال جاری اولین بار در مراسم اهدای جوایز People’s Choice Awards که در Microsoft Theater برگزار شد به روی صحنه رفتند.

دختران Fifth Harmony، با پیشینه ، استایل و شخصیت متفاوت شان، مجموعه ای قدرتمند را در کنار یکدیگر خلق کرده اند. آنها از انتشار اولین تک ترانه آنها در سال 2016 به نام Miss Movin On تا جدیدترین ترانه آنها به نام Por Favor که با همراهی پیت بول اجرا شده است، سیر صعودی را طی کرده و کارنامه شان را پربارتر کرده اند.

با توجه به مشغله کاری فراوان، از تور کنسرت گرفته تا حضور در کنار سم اسمیت در Carpool Karaoke، اینطور به نظر می رسد که گروه وقت کافی برای پرداختن به پروژه های جانبی را ندارند. اما اینطور نیست. زیرا هر 4 عضو گروه، بطور انفرادی نیز به خلق آثار موسیقی می پردازند.

هائورگی، اخیرا ترانه All Night را با همراهی Steve Aoki به بازار داده است. ترانه ای که به شدت مورد توجه دوستداران پرشمار لورن قرار گرفته است. لورن، علیرغم موفقیت فوق العاده All Night، با فروتنی می گوید: تنها هدف من در زندگی شاد کردن مردم است. واقعا سپاسگزارم.

ترانه مورد اشاره در اندک مدتی بعد از انتشار به ترانه شماره 1 چارت iTunes Dance و پرفروش ترین ترانه جدید در iTunes تبدیل شد. اما علیرغم موفقیت عظیم لورن در گروه  Fifth Harmony، ارائه کار بصورت انفرادی برای او چندان هم آسان نبود.

لورن اعتراف می کند: به عنوان یک زن فعال در صنعت موسیقی، در موقعیتی قرار گرفته بودم که خود را باور نداشتم. راه درازی را برای کسب اعتماد به نفس در عرصه موسیقی و هنر طی کرده ام.

هنگامی که لورن هائورگی 21 ساله را روی صحنه و یا در حال برنامه برای صدها هزار دوستدارش می بینید، به سختی می توانید او را انسانی آسیب پذیر تصور کنید. اما اینگونه نیست. او اعتراف می کند که مانند بسیاری از ما، گاهی با خود کلنجار می رود تا بتواند خود را به انجام کار جدید متقاعد کند. لورن می گوید: در اینگونه مواقع با خودم می گویم: لورن، نباید این فرصت استثنایی را از دست بدهی. بجنب! از چه نگرانی؟ فوق اش اینکه تجربه کسب می کنی!

به دنبال اعلام اسامی نامزدهای دریافت جایزه Grammy، لورن سیل پیام های تبریک را در توییتر به راه انداخت و حمایت خود را از این هنرمندان، بخصوص هنرمندان زن، اعلام کرد و نوشت: واقعا برای خانم هایی که نامزد شده اند، خوشحال هستم. من به ترانه های آنها گوش می دهم و می دانم که حاوی چه پیام مهمی هستند. ما، در حال ایجاد تحولی بزرگ در جو حاکم بر هنر و مفهوم آن برای اعضای جامعه هستیم.

در جهان کنونی، مشاهده زنان با استعداد و قدرتمند عرصه موسیقی، مانند SZA، کیشا، جولیا مایکلز و لرد، در فهرست نامزدهای دریافت جایزه Grammy  هیجان انگیز و دلگرم کننده است. با دیدن اشتیاق و ذوقی که لورن در تحسین و توصیف همکاران زن خود به کار می برد، این سوال در ذهن ایجاد می شود که آیا چنین حسن نیت صادقانه ای نزد سایر هنرمندان نیز وجود دارد؟ او جواب این سوال را به خوبی می دهد و می گوید: یاد گرفته ام جهان مملو از حسادت و نفرت است. <رویای آمریکایی> یعنی کسب موفقیت فردی، اما اگر بتوانید در این راه از دیگران نیز حمایت کنید، همه برنده خواهند بود!

اما بپردازیم به ترانه All Night: هیجان و خوشحالی لورن بابت موفقیت فوق العاده ترانه اش قابل درک است. او شاهد جان گرفتن شعر ترانه در قالب ترانه بود. ترانه ای عالی و زیبا که در صدر معتبرترین چارت های موسیقی قرار گرفته است. لورن پس از فیلمبرداری موزیک ویدیوی ترانه اش، آن تجربه را یکی از بهترین تجربیات زندگی اش توصیف کرد.

هائورگی می گوید: اقبال این را داشتم که با یک کارگردان فوق العاده (مایک هریس) کار کنم. کارگردانی که ایده من برای ترانه ام را برداشت و آن را صیقل داد تا بی عیب و نقص باشد.

All Night را می توان نقطه عطف  دو هنرمند، یعنی آئوکی و لورن دانست. این ترانه از یک سو، اولین تک ترانه انفرادی هائورگی در مقام ترانه سرا و خواننده است و از سوی دیگر نشاندهنده بازگشت آئوکی از سبک هیپ هاپ (آلبوم Kolony) به سبک الکترو-هاوس در آلبوم Neon Future III که به زودی منتشر خواهد شد. آئوکی و لورن، چندی قبل ترانه شان را بصورت اختصاصی برای جمعیت حاضر در کلوپ شبانه Story در میامی اجرا کرده و جمعیت را به رقص و پایکوبی واداشتند.

دو هنرمند، در فرایند ساخت این ترانه به دوستان نزدیک یکدیگر تبدیل شدند. درک مشترک آنها از پیامی که ترانه قصد انتقال آن را دارد، زمینه را برای خلق اثری فوق العاده فراهم کرد. دوستداران پرشمار هائورگی و آئوکی، حتی قبل از انتشار ترانه و تنها با اعلام شدن خبر انتشار قریب الوقوع آن، حساب های توییتر دو هنرمند را با پیام های تبریک و تحسین پر کردند. آنان به مناسبت انتشار ترانه، #LoveMyselfAllNight را به راه انداختند تا هواداران بتوانند با انتشار پیام، تاثیر شعر الهام بخش سروده شده توسط لورن بر زندگی شان را توصیف کنند.

اما خبر خوب برای علاقمندان گروه دخترانه Fifth harmony اینکه لورن هائورگی فعلا برنامه ای برای ترک گروه و دنبال کردن حرفه اش به عنوان خواننده انفرادی ندارد. بنابراین می توانید انتظار دیدن  گروه 4 نفره بر صحنه را داشته باشید.

Fifth Harmony دارای 7.8 میلیون هوادار و دنبال کننده در اینستاگرام، 3.6 میلیون در توییتر و 7.5 میلیون در فیس بوک است.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *