اخباراخبار کانادا

لغو کمک های اجتماعی، سلامتی قشر آسیب پذیر را به خطر می اندازد!

تورنتو- بیمار فرضی (به نام سام) را در نظر بگیرید که مبتلا به بیماری قلبی و دیابت نوع دو و بی خانمان است. این بیمار، سال گذشته ماهانه 337 دلار کمک اجتماعی Ontario Works را دریافت می کرد. اما این مبلغ با تغییراتی که قرار بود از سال جاری به اجرا گذاشته شود، این مبلغ 3 درصد افزایش می یافت. او می توانست با این مبلغ مواد غذایی تازه را خریداری کرده و دیابت خود را کنترل کند. همچنین می توانست کفش نو بخرد تا پاهایش را در برابر خطر عفونت دیابتی محافظت نماید.  

حال آلانا بالتزر را در نظر بگیرید که یکی از دریافت کنندگان درآمد پایه تضمین شده بود. یعنی پروژه آزمایشی که از سوی دولت داگ فورد لغو شد. دریافت درآمد پایه تضمین شده، به آلانا کمک کرد تا سلامت روحی و روانی اش را بهبود بخشیده و برای ادامه تحصیل در کالج اقدام کند. اما هفته گذشته دولت داگ فورد قصد خود برای لغو این پروژه آزمایشی را اعلام کرد و بسیاری از دریافت کنندگان درآمد پایه تضمین شده را که بر روی دریافت یک مبلغ ثابت حساب کرده بودند، ناامید کرد.

لغو این برنامه بر زندگی و سلامتی بیمارانی نظیر سام و آلانا تاثیر اساسی خواهد گذاشت. این ها، دو نمونه از 900 هزار کانادایی هستند که کمک های اجتماعی دریافت کرده و یکی از 4 هزار فردی هستند که در پروژه آزمایشی پرداخت درآمد پایه تضمین شده شرکت داده شدند.

سلامتی یک فرد به شدت به میزان درآمد او وابسته است. افرادی که در فقر زندگی می کنند، عمر کوتاه تری دارند و بیشتر از اختلالات روحی و بیماری هایی مانند سرطان، ناراحتی های قلبی، دیابت و اعتیاد رنج می برند. فقر و تبعات آن همچنین تاثیر عمده ای بر سیستم مراقبت بهداشتی دارد و سالانه 32 میلیارد دلار هزینه به دولت تحمیل می کند.

گروهی از پزشکان به دولت محافظه کار توصیه می کنند که در تصمیم گیری های خود برنامه پیشنهادی دولت لیبرال سابق تحت عنوان Roadmap for Change را در نظر بگیرند. این برنامه 10 ساله، در صورت اجرایی شدن می تواند انتاریو را به یکی از پیشروان <کاهش فقر> در جهان تبدیل کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان