اخباراخبار کانادا

لغو راه اندازی مراکز تزریق ایمن در انتاریو به تصمیم دولت داگ فورد

تورنتو- وزیر بهداشت ودرمان انتاریو، افتتاح 3 مرکز جدید تزریق ایمن را به حال تعلیق در آورد. هدف از راه اندازی این مراکز، پیشگیری از <اوردز> یا مرگ ناشی از افراط در مصرف مواد مخدر بود. کریستین الیوت (وزیر بهداشت) می گوید که تا پایان بررسی های دولت و اثبات مفید و موثر بودن اینگونه مراکز، پروژه احداث سه مرکز تزریق ایمن در  تاندربی، سنت کاترین و تورنتو به حال تعلیق در آمده است.

طی دو سال گذشته، چند مرکز پیشگیری از اوردز، به صورت خودجوش و خصوصی در برخی از مناطق دان تاون تورنتو راه اندازی شده اند. این مراکز علیرغم مخالفت اولیه دولت سابق انتاریو، سرانجام تاییدیه دولت را دریافت کرده و به فعالیت خود ادامه می دهند. اما مراکز تزریق ایمن در مکان های دائمی ایجاد شده و تحت نظارت دولت فعالیت می کنند. با اینکه دکتر آیلین دی ویلا (مقام بهداشتی ارشد تورنتو) وجود سایت های موقت و دائمی در پیشگیری از مرگ و میر ناشی از مصرف مخدر را مفید می داند، اما خانم الیوت می گوید که شواهد و مدارک دال بر نفی و یا تایید این فرضیه وجود دارد و بایستی با دقت بررسی شود. الیوت گفت: باید مطمئن باشیم که دیدگاه ها و مدارک ارائه شده از سوی مخالفان و موافقان با دقت بررسی خواهد شد. تنها در این صورت می توانیم به راهکار موثر برای نجات جان انسان ها دست پیدا کنیم. بایستی ببینیم آیا جز راه اندازی مراکز تزریق ایمن، راهکار دیگری وجود دارد یا خیر. وی افزود: اگر قرار است مراکز تزریق ایمن بیشتری راه اندازی شود، این کار بایستی بر اساس شواهد و مدارک علمی و به بهترین شیوه ممکن انجام شود.

همانطور که انتظار می رفت، آندریا هوروات، رهبر حزب نیودموکرات انتاریو و منتقد دولت داگ فورد به این تصمیم اعتراض کرده و می گوید دولت در واقع در کار کارشناسان و مددکارانی که مستقیما با معتادان سر و کار دارند، دخالت می کند.

لازم به یادآوری است که یک مرکز تزریق ایمن در لندن-انتاریو، اخیرا موافقت موقت دولت محافظه کار انتاریو و بودجه لازم برای ادامه فعالیت را دریافت کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0