اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

لغو ده ها پروژه کاندومینیوم پیش فروش شده از سال دو هزار و شانزده به این سو

تورنتو- لغو ده ها پروژه کاندومینیوم در تورنتو که از سال 2016 به این سو پیش فروش شده اند، خریداران آنها را با مشکل بزرگ روبرو کرده اند.

خبرنگاران Globe and Mail داده های مربوط به ده ها پروژه پیش فروش شده از سال 2016 را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و دریافتند که بسیاری از این پروژه ها در خطر لغو شدن قرار دارند.

از سال 2017 به این سو، ساخت 6 هزار و 350 واحد کاندومینیوم در GTA لغو شده اند (در واقع 1 هزار و 678 واحد در 2017، چهار هزار و 672 واحد در 2018 و بالاخره 239 واحد در 5 ماه نخست سال جاری).

شان هیلدنبرند، از مدیران ارشد Urbanation می گوید: در گذشته ساخت واحدها به دلیل فروخته نشدن آنها لغو می شد. اما در چند سال اخیر، پروژه های تماما پیش فروش شده لغو می شوند. ساختمان سازان، مشکل کمبود بودجه و افزایش روزافزون هزینه ساخت و ساز و همچنین مقررات دست و پاگیر را عامل آن می دانند.

یکی از پروژه هایی که اخیرا لغو شده است Central Park Ajax Developments  (شامل 410 واحد) می باشد که دلیل آن کمبود بودجه و اختلاف نظر با شهرداری اجکس اعلام شده است. یکی دیگر از پروژه های در معرض لغو شدن، مجتمع 279 واحدی Danforth Square  می باشد.

پروژه 5959 خیابان یانگ (با 550 واحد) در سال 2014 پیش فروش شد، اما هنوز مجوز ساخت و ساز را دریافت نکرده است. به گفته نماینده فروش Ghods Builders و به گزارش Globe and Mail خریداران دو برج نخست، ودیعه هایشان را پس گرفته و یا در حال پس گرفتن آنها می باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان