مقالاتمقالات اجتماعی

لزوم درنظرگرفتن سه مسئله مهم در هنگام کاریابی

آیوی چیو- مدیر ارشد راهبرد تازه واردان بانک سلطنتی کانادا/ رویال بانک 

بدیهی است که یافتن شغل یکی از مهمترین و نخستین فوریت های هر نومهاجر می باشد. اما مسائل مهمی هم وجود دارند، که باید در هنگام کاریابی درنظرگرفته شوند. یکی از این مسائل یافتن محیط کاری است، که بتوان در آن احساس پذیرفته شدن و پشیتبانی کرد. چنین احساسی مسئله مهمی می باشد. چراکه انسان هر روز وقت زیادی را در محل کار خود سپری می کند. 

آنچه در ادامه می آید سه عامل مهم است که باید آنها را در نظر گرفت، تا بتوان محل کاری را شناسایی نمود که از گوناگونی (نژادی، پیشینه، ملیت، و…. کارکنان) و فراگیری برخوردار باشد.

 

  • مطرح کردن پرسش: زمانی که کارجو برای مصاحبه شغلی دعوت می شود، از این فرصت استفاده کند و پرسش هایی در باره فرهنگ و فلسفه محل کار مربوطه در قبال گوناگونی و فراگیری مطرح نماید.                                                                                           البته بیشتر زمان اینگونه مصاحبه ها به پاسخگویی به مدیر مسئول استخدام، و در مورد سمت مربوطه اختصاص دارد. اما اغلب یکی از اعضای گروه کارگزینی پیش از مصاحبه مدیر با کارجو، با وی دیدار کوتاهی دارد. این دیدار فرصت خوبی است که این فرد بتواند، به پرسش های کارجو در مورد فرهنگ و ارزش های محل کار مربوطه پاسخ دهد.

 

 

 

توصیه: بهترست در مورد محل کار اطلاعات جامع – و نه تنها درباره برخی مسائل آگاهی- پیدا کرد. 

 

  • انجام بعضی از بررسی ها: امکان دارد، برخی از شرکت ها به سبب تلاش جهت ایجاد گوناگونی شناخته شوند. یا اینکه وابسته به سازمانی باشند، که از گوناگونی در محل کار پشتیبانی می کند. اینگونه بررسی ها می توانند تا اندازه ای میزان تعهد محل کار موردنظر به گوناگونی و فراگیری، و سرمایه گذاری ها و نوآوری های آن درباره این دو مقوله را نشان بدهند. همچنین می توان از نهادهایی (مانند کاستی/ COSTI، کتابخانه های محلی، و…) که خدماتی در پیوند با کاریابی ارائه می دهند، پرس و جو کرد، و در مورد محل مربوطه اطلاعاتی به دست آورد. 

 

توصیه: گردآوری اطلاعاتی از این دست پیش از رفتن برای مصاحبه شغلی می تواند، به نفع  کارجو باشد. زیرا نشان می دهد، او به سهم خود برای آشنایی با محل کار مربوطه دست به اقدامی عملی زده است.

 

  • درک تلاش های انسان دوستانه محل کار موردنظر: شرکت هایی که با برخی انگیزه ها و اهداف همراهی می کنند، اغلب به نوعی پشتیبان اقدامات نیکوکارانه/ خیریه هم هستند. یا کارکنان خود را تشویق می کنند، که داوطلبانه وقت و تجربه شان را برای انگیزه ها و اهداف خوب صرف نمایند. درک فوریت های انسان دوستانه محل کار مربوطه سبب آگاهی از انگیزه ها و اهداف مورد پشتیبانی آن، و میزان دست اندرکاریش در جامعه می شود.   

 

توصیه: به کارجویان توصیه می شود برای انگیزه و هدفی انسانی که محل انجامش به آنها نزدیک است، داوطلب شوند. چنین اقدامی نه تنها از نظر فردی رضایتبخش است، بلکه به ایجاد شبکه ای با افرادی کمک می کند، که در مورد انگیزه ها و اهداف مذکور با این کارجویان هم عقیده اند. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!