اخباراخبار کانادا

لزوم حفظ حریم خصوصی خریداران آنلاین ماری جوانا

تورنتو- خریدارانی که از پاییز سال جاری و پس از قانونی شدن مصرف تفننی ماری جوانا در کانادا اقدام به خرید آنلاین آن می کنند بایستی اطمینان داشته باشند که حریم خصوصی شان با اتکاء بر قوانین موجود محفوظ خواهد ماند. حفظ حریم خصوصی با توجه به انگ مصرف ماری جوانا و بخصوص احتمال محروم شدن هزاران کانادایی از ورود به آمریکا در صورت کسب اطلاع ماموران مرزی آمریکا از سابقه مصرف ماری جوانای مسافر کانادایی، بسیار مهم می باشد.

آن کاووکیان، کمیساریای پیشین حریم خصوصی انتاریو و یکی از استادان فعلی دانشگاه رایرسون می گوید: بایستی مراقب باشیم که از اطلاعات شخصی سوءاستفاده نشده و بخصوص برای منظوری دیگر مورد بهره برداری قرار نگیرد.

دانیل ترین، سخنگوی کمیسیون حریم خصوصی نیز، نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی خریداران و مصرف کنندگان ماری جوانا را موجه دانست.

هفته گذشته، دولت جدید محافظه کار پیشرو در انتاریو اعلام کرد مصرف کنندگان 19 ساله و بالاتر باید پس از قانونی شدن ماری جوانا در کشور از 17 اکتبر، ماری جوانای مصرفی را به صورت آنلاین تهیه کنند. زیرا فروشگاه های فیزیکی عرضه تا آوریل 2019 راه اندازی نخواهند شد. خریداران آنلاین بایستی نام، آدرس ایمیل و آدرس محل تحویل جنس و همچنین اطلاعات مربوط به پرداخت را وارد نمایند. این در حالیست که در انتاریو خریداران آنلاین مشروبات الکلی می توانند به عنوان <مهمان> و بدون نیاز به باز کردن حساب آنلاین به نام خود، مشروب مورد نیازشان را سفارش و تحویل بگیرند.

به گفته اسکات بلاجت، سخنگوی وزارت دارایی کانادا، خریداران بایستی با ارائه کارت هویت صادر شده از سوی دولت کانادا، سن خود را ثابت کنند. فردی که جنس سفارش شده را به خریدار تحویل می دهد، می تواند صحت این کارت را (بدون برداشتن کپی) تایید کند. فروشگاه آنلاین ماری جوانا نیز دارای کنترل های امنیتی و حریم خصوصی لازم خواهد بود. اطلاعات شخصی جمع آوری شده در کانادا محفوظ مانده و با شخص یا نهاد ثالث به مشارکت گذاشته نخواهد شد.
کاووکیان گفت: دولت نمی تواند از این اطلاعات برای هر هدف دیگر استفاده کند. تنها مورد استثناء مربوط به یک فرد متهم است. در این صورت، پلیس می تواند پس از دریافت حکم بازرسی از دادگاه، یک سازمان دولتی یا شرکت خصوصی را مجبور کند اطلاعات شخصی متهم را در اختیارشان قرار بدهد. کاووکیان افزود: اما این کار بدون در دست داشتن حکم دادگاه مجاز نیست.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!