اخباراخبار کانادا

لزوم ثبت دقیق تر اطلاعات مربوط به اسلحه در کانادا

اتاوا- بیل بلر، وزیر امنیت مرزی و کاهش جرائم سازمان یافته، با سفر به مونترال و تورنتو در میزگردها و جلسات مشاوره ای در مورد ممنوعیت احتمالی سلاح گرم در کانادا شرکت کرد. متاسفانه رسانه ها از حضور و نشر گزارش از جلسات مورد اشاره منع شده اند، اما به نظر می رسد که آقای بلر و دیگر کارشناسان شرکت کننده در این جلسات به نتیجه گیری هایی دست یافته اند. یکی از نتیجه گیری ها لزوم ثبت دقیق تر اطلاعات مربوط به سلاح های گرم در کشور می باشد. برای تحقق این هدف، همکاری نزدیک تر دست اندرکاران صنعت فروش سلاح و پلیس ضروری می باشد.

بسیاری از مخالفان ممنوعیت سلاح گرم معتقدند که فقدان آمار دقیق در مورد مبداء سلاح های گرم و اینکه آیا از آمریکا وارد می شوند و یا از کانال های داخلی، نتیجه گیری یا بهتر بگوییم تصمیم گیری برای بلر را سخت تر کرده و در نتیجه به ممنوعیت کامل اسلحه منجر می شود. برای مثال در تورنتو، 50 درصد سلاح های به کار گرفته شده در عملیات مجرمانه از آمریکا و 50 درصد به صورت داخلی تامین می شوند. ثبت سوابق در سایر بخش ها و استان های کشور نیز مطلوب نیست.

دولت جاستین ترودو برای بررسی راهکارهای مناسب جهت مبارزه با خشونت های مسلحانه در کشور جلسات شور و مشورت را از 11 اکتبر در شهرهای مختلف کشور برگزار می کند. دولت همچنین نظرسنجی آنلاین را راه اندازی کرده است. عموم مردم می توانند تا 10 نوامبر، با شرکت در نظرسنجی نقطه نظرات خود را ارائه نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0