اخباراخبار کانادا

لزوم تلاش کانادا برای به رسمیت شناخته شدن واکسیناسیون ترکیبی در سایر کشورها 

مدیر انجمن آژانس های مسافرتی کانادا قانع کردن سایر کشورها برای به رسمیت شناختن واکسیناسیون ترکیبی را کاری دشوار دانست و گفت انجام آن بر عهده کانادا است.

به نوشته تورنتو سان، در حالی که قرار است ظرف چند هفته آینده پاسپورت های واکسن در کانادا صادر شود، ممکن است تعدادی از کانادایی ها با وجود در دست داشتن این پاسپورت برای ورود به بعضی کشورها با مشکل مواجه شوند. فعلا آمریکا واکسیناسیون ترکیبی را به رسمیت نمی شناسد و این در حالی است که 3.8 میلیون کانادایی دو دوز واکسن خود را از دو نوع متفاوت واکسن دریافت کرده اند. ضمنا در حالی که یک دوز واکسن یک و نیم میلیون نفر از این تعداد، آسترازنکا یا کویشیلد بوده، واکسن آسترازنکا در فهرست واکسن های مورد قبول بسیاری از کشورها جای ندارد.

ریچارد واندرلوب، مدیر انجمن آژانس های مسافرتی، گفت مشکل اینجاست که کانادا یکی از معدود کشورهایی است که رویکرد واکسیناسیون ترکیبی را در سطح کلان در پیش گرفت و از سوی دیگر سهم بزرگی در بازار توریسم جهانی ندارد؛ او افزود: به زودی و با اجباری شدن واکسیناسیون برای سفر، افرادی که به توصیه اداره سلامت دو دوز از دو نوع متفاوت واکسن را دریافت کردند، بسیار سرخورده خواهند شد.

دکتر ترزا تم، پزشک ارشد کانادا، در این باره اطمینان خاطر داد کانادا فعالانه در حال انتشار نتایج مثبت واکسیناسیون ترکیبی است و داده های خود را به مقامات سلامت آمریکا و چندین مقصد گردشگری اصلی دیگر کانادایی ها ارائه کرده است. 

این در حالی است که آخرین مقررات سفر آمریکا که از نوامبر اجرایی خواهد شد، سفر به این کشور را منوط به واکسیناسیون کامل و استاندارد کرده است.

دکتر تم با اشاره به اینکه برخی از کشورهایی که رویکرد واکسیناسیون ترکیبی را در پیش گرفته بودند اکنون آن را به رسمیت می شناسند از مردم خواست پیش از سفر مقررات ورود به کشور مقصد را مرور کنند، او در ادامه گفت کانادا همه توان خود را برای رسمیت دادن به واکسیناسیون ترکیبی در دیگر کشورها به کار گرفته است.

در حال حاضر خود کانادا نیز فقط مسافرانی را واکسینه کامل محسوب می کند که یکی از چهار واکسن مورد تائید اداره سلامت کانادا را دریافت کرده باشند

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست