صفحه اصلی / اخبار / لزوم به روز کردن آمار کودکان ناتوان جسمی در کانادا برای سیاستگذاری مناسب

لزوم به روز کردن آمار کودکان ناتوان جسمی در کانادا برای سیاستگذاری مناسب

behzad-azizi

اتاوا- سازمان فرهنگی UNICEF رتبه جهانی یک کشور را بر أساس چگونگی برخورد مقامات آن با کودکان و نوجوانان ارزیابی کرده و سلامتی، ایمنی، امنیت مادی، آموزش و پرورش و ارزش های خانوادگی را معیار قرار داده است. سوال اینجاست که در حالی که کانادا ارزیابی وضعیت سلامت روحی و جسمی فرزندانش، بخصوص معلولین را متوقف کرده، چگونه می توان درباره رتبه جهان آن قضاوت کرد؟

داده های جمعیتی موجود در کانادا، تاریخ گذشته اند و آخرین آمار مربوط به کودکان دارای معلولیت به ده سال قبل مربوط می شود. سه نظرسنجی از 4 نظرسنجی با موضوع کودکان دارای معلولیت دیگر انجام نمی شوند. به همین دلیل، اطلاعات اساسی در باره این قشر جامعه و نیازهای شان به روز نیستند. با این تفاصیل چگونه می توان سیاست ها و برنامه های موثر را برای آنها تدوین و به اجرا گذاشت؟

بیایید به عنوان مثال به اختلالات رشدی بپردازیم. حدود 850 هزار کودک در کانادا با معلولیت و ناتوانی مغزی زندگی می کنند. این گروه در طول عمر با چالش های بسیار، از جمله مشکلات حرکتی، گفتاری، یادگیری و غیره روبرو هستند. این مشکلات بر کیفیت زندگی آنها اثر گذاشته و برای خانواده های آنها نیز چالش برانگیز می باشند.  این کودکان در مقایسه با همسن و سالان خود، از سلامتی، پیشرفت تحصیلی و فرصت های اقتصادی کمتری برخوردار هستند. نیازهای کودکان معلول متنوع و از کودکی به کودک دیگر متفاوت هستند. به همین دلیل به ترکیبی از حمایت های هدفمند نیاز دارند. اما فقدان اطلاعات و به روز نبودن داده های موجود سبب عدم درک صحیح این نیازها شده است.  اولین اقدام جهت بهبود خدمات رسانی به کودکان معلول، درک نیازهای این جمعیت محروم است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *