مقالاتمقالات اجتماعی

لزوم افزایش آمار واکسیناسیون به بیش از 85 درصد جهت جلوگیری از لاک داون در پاییز

 

انتاریو برای جلوگیری از لاک داون پاییز و پر شدن مجدد بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها باید نرخ واکسیناسسیون را به بالای 85 درصد رسانده و تماس فیزیکی افراد را کاهش دهد. این توصیه بورد مشاور علمی انتاریو به دولت داگ فورد است. این بورد، ضمن اشاره به مدلسازی های جدید، پیش بینی کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و محیط های کار، انتظار می رود شاهد افزایش چشمگیری در نرخ ابتلای افراد غیر واکسینه و حاد شدن بیماری در آنها باشیم. اما شدت بیماری در مبتلایان واکسینه شده احتمالا کمتر خواهد بود.

در انتاریو بیش از 76 درصد جمعیت واجد شرایط بالای 12 سال به طور کامل واکسینه شده اند و بیشتر موارد ابتلا و بستری در بیمارستان را افراد غیر واکسینه تشکیل می دهند. مدلسازی های جدید که نشان می دهد انتاریو نسبت به بسیاری از کشورها در کنترل موج چهارم پاندمی عملکرد بهتری دارد ساعاتی پس از اعلام اجباری شدن واکسن برای استفاده از بعضی خدمات غیر ضروری در استان توسط دولت فورد، منتشر شد. فورد هدف خود از وضع این قانون را، که از 22 سپتامبر به اجرا گذاشته خواهد شد، افزایش ایمنی و سلامت در فضاهای سرپوشیده و ایجاد انگیزه برای واکسینه شدن میلیون ها نفر در انتاریو توصیف کرد تا همه مردم بتوانند با خاطر آسوده همزمان با سرد شدن هوا از فضاهای سرپوشیده عمومی استفاده کنند. فورد تاکید کرد دولت به هر قیمتی جلوی لاک داون مجدد را خواهد گرفت.

با این وجود، استیون دل دوکا، رهبر لیبرال های انتاریو، معتقد است مدلسازی ها نشان می دهد استراتژی فورد در به تاخیر انداختن اقدامات ضروری تا لحظه آخر، بازگشایی استان را در معرض خطر قرار داده است. او سویه دلتا را تهدیدی جدی توصیف کرد که سرعت سرایت آن بیش از دو برابر، و احتمال بستری شدن در صورت ابتلا به آن، 3 برابر بیشتر از ویروس اصلی است.

مدلسازی های جدید دولت که توسط تیم های تحقیقاتی 5 دانشگاه استان تهیه شده است حاکی از آن است که صدور گواهی واکسن، اجباری کردن واکسن، و ترغیب مردم در مناطق کمتر واکسینه شده در مهار موج چهارم پاندمی که از اواسط تابستان آغاز شده، موثر خواهد بود.

در حالت معمول، انتظار می رود آمار روزانه ابتلا در استان از 700 مورد در حال حاضر به 4 هزار مورد در اول اکتبر، یعنی نزدیک به آمار اوج موج سوم پاندمی، برسد. اما در بهترین حالت، می توان آمار روزانه ابتلا را به 500 مورد محدود نگه داشت. الکساندرا هیلکسن، نماینده وزارت بهداشت استان، گفت خوشبختانه استان در شرایطی بین بهترین حالت پیش بینی شده و حالت متوسط در نوسان است. این در حالی است که در بدترین حالت پیش بینی شده، آمار ابتلا تا پایان ماه جاری به 9 هزار نفر در روز خواهد رسید. هرچند تا کنون استان در شرایط بدترین حالت پیش بینی شده بورد مشاور علمی قرار نگرفته است، اما در صورت وقوع آن، در اواسط اکتبر 900 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری خواهند بود و عملکرد نرمال بیمارستان ها مختل خواهد شد.

 

 

آمار بیماران کوویدی بستری در بیمارستان از اول آگوست با 339 مورد، تا کنون بیش از 3 برابر افزایش یافته است. در حال حاضر 163 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که از این تعداد 96 بیمار به کمک دستگاه تنفسی نفس می کشند.

این در حالی است که به گفته مقامات بیمارستان ها، افزایش پذیرش در بخش مراقبت های ویژه موجب محدود شدن یا حتی لغو اعمال جراحی در بیمارستان ها شده و سایر بیماران را تحت فشار قرار می دهد.

تورنتو در طول موج سوم پاندمی بیماران کوویدی نیازمند به ICU را با آمبولانس های هوایی به شهرهای اطراف منتقل کرد تا پیوسته جای خالی برای پذیرش بیماران جدید باقی بماند، سیاستی که تا حدودی به جلوگیری از اشباع بیمارستان های این کلانشهر کمک کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست