اخباراخبار کانادا

لحظات عجیب از جاستین ترودو در 6 سال نخست وزیری

شش سال از نخست وزیری جاستین ترودو می گذرد و او در مدت سکونت خود در ریدو کاتج لحظات عجیب و غریب کم نداشته است، اگر آنها را به خاطر ندارید، در اینجا چند مورد را به روایت وبسایت نارسیتی برایتان یادآوری می کنیم.

  در کنفرانس کشورهای گروه 7 در سال 2019، در صحنه ای عجیب بین جاستین ترودو و ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا در حالی که دست در دست شوهر خود داشت، برای بوسیدن لب های ترودو جلو آمد. تصویر این لحظه باورنکردنی ثبت و فورا در اینترنت پخش شد؛

در آوریل 2020 و در روزهای آغازین پاندمی نیز ترودو با عبارتی که در سخنرانی خود به کار برد خبر ساز شد. او به مردم توصیه کرد پر تف صحبت نکنند؛ اصطلاحی که بسیاری آن را دور از شان یک نخست وزیر دانستند، البته علی رغم همه انتقادات، خود ترودو می گوید اصلا از انتخاب این کلمه پشیمان نیست.

اتفاق به یاد ماندنی دیگر سکسکه غیر قابل کنترل نخست وزیر در یکی از کنفرانس های مطبوعاتی مربوط به کووید بود که برای 10 دقیقه ادامه پیدا کرد و حتی نخست وزیر را مجبور به عذرخواهی کرد. صحنه دیگری که مثل همان سکسکه بی موقع باعث می شود دلمان برای نخست وزیر بسوزد، تپق زدن او در رقابت های انتخاباتی 2021 در بیان کلمه LGBTQ2+ بود که وایرال هم شد،

هرچند نخست وزیر بعد از چند بار اشتباه بالاخره موفق به تلفظ این کلمه می شود، دیدن تلاش او برای بیان آن در مقابل هواداران ترحم برانگیز است. اما در سخنرانی ماه جون 2020، این بار نه اشتباه، بلکه تاخیر ترودو در پاسخ بود که توجه همه را جلب کرد.

ترودو در پاسخ به سوال خبرنگاری که نظر او را درباره دستور ترامپ مبنی بر وارد شدن نیروهای نظامی برای تقابل با معترضان پرسید، 21 ثانیه فکر کرد و بعد حرفش را آغاز کرد. اما آخرین رفتار عجیب ترودو به اجلاس گروه 7 در سال 2021 و جواب دندان شکن او به خبرنگار بی بی سی مربوط می شود.

ترودو در پاسخ به سوال خبرنگاری که نظرش را درباره تاثیر نشست کشورهای گروه 7 پرسیده بود گفت: تاثیر این کنفرانس مدت ها بعد از اینکه روزنامه های شما دور ساندویچ ها پیچیده شده، مشخص خواهد شد؛ او فورا بعد از بیان این جملات، متوجه اهانت آمیز بودن آن شد و ادامه داد احترام ویژه ای برای خبرنگاران و کاری که انجام می دهند قائل است.


برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست