اخباراخبار کانادا

لایحه جدید حریم خصوصی نوید کنترل بیشتر برای مردم و جریمه برای شرکت های متخلف را می دهد

 

 اتاوا- به نقل از کندین پرس، دولت جاستین ترودو لایحه جدیدی در زمینه حفظ حریم خصوصی را به مجلس پیشنهاد کرده تا به مردم امکان کنترل بهتر و بیشتر اطلاعات شخصی خود در عصر دیجیتال را بدهد. در این لایحه جریمه های سنگین برای شرکت هایی که قانون را نقض کنند در نظر گرفته شده است. 

لایحه ای که سه شنبه 17 اکتبر به مجلس فدرال ارائه شد، با هدف مدرنیزه کردن قانون حفظ حریم خصوصی تدوین شده است. 

با اینکه گروه های مدافع و سازمان های تجاری به طور کلی از این لایحه استقبال کرده اند، اما نگرانی هایی در مورد تاثیرات عملی آن وجود دارد. 

طبق این لایحه، شرکت ها باید قبل از استفاده از اطلاعات شخصی مشتریان، به زبان ساده و نه از طریق یک سند حقوقی پیچیده و طولانی، رضایت آنان را دریافت کنند. 

دولت می گوید قانون اجرای منشور دیجیتال یا Digital Charter Implementation Act ، همچنین به مشتریان و مصرف کنندگان امکان انتقال راحت تر داده های خود از یک بیزنس به بیزنس دیگر را می دهد. به عنوان مثال، مردم می توانند از بانک خود بخواهند اطلاعات شخصی آنها را با یک موسسه مالی دیگر به اشتراک بگذارد. 

 

 

بر اساس این لایحه، کمیسیونر حریم خصوصی فدرال از اختیارات بیشتر، از جمله توانایی صدور دستور برای یک شرکت یا موسسه برای متوقف کردن جمع آوری داده یا استفاده از اطلاعات شخصی، برخوردار می شود. علاوه بر این، کمیسیونر می تواند از دادگاه بخواهد که برای شرکت متخلف جریمه تعیین کند. 

این قانون، مجازات های پولی، معادل 3 درصد از درآمد جهانی یا 10 میلیون دلار- هر کدام بالاتر باشد – را برای شرکت ها یا سازمان های متخلف در نظر گرفته است. 

قانون جدید همچنین حاوی مجازات های شدیدتر برای برخی تخلفات جدی از جمله جریمه حداکثر پنج درصد درآمد جهانی یا 25 میلیون دلار است، که کانادا را با اروپا هماهنگ می کند. 

ناودیپ باینز، وزیر نوآوری کانادا گفت: باید اطمینان حاصل کنیم که از حریم خصوصی کانادایی ها محافظت شده و مردم کنترل بیشتری بر اطلاعات شخصی خود دارند. 

به گفته دولت و بر اساس قانون جدید، کانادایی ها می توانند اطلاعات خود را در سیستم های عامل رسانه های اجتماعی، مانند فیسبوک یا توییتر، برای همیشه حذف کنند. به این ترتیب کمیسر حفظ حریم خصوصی این توانایی را خواهد داشت که به یک رسانه اجتماعی دستور بدهد این اطلاعات را حذف کند. 

لورا ترایب، مدیر اجرایی OpenMedia ، گفت: این لایحه یک پیروزی بزرگ برای حفظ حریم خصوصی در کانادا است.

جزئیات بیشتر در مورد لایحه پیشنهادی، در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست