اخباراخبار کانادا

لاک داون مجدد انتاریو نشانه عقب بودن همیشگی دولت فورد از پاندمی

 

مردم انتاریو هیچ وقت تا این حد شاهد پیام های ضد و نقیض از سوی دولت استانی نبوده اند. صبح، دکتر آدالستین براون، رئیس گروه مشاور علمی دولت، خبر از مدلسازی هایی داد که حاکی از افزایش آمار ابتلا به 6000 تا 12000 نفر در روز، در صورت ادامه روند موجود در استان بود. دکتر براون دو راهکار برای جلوگیری از این وضعیت توصیه کرد: اول دستور مجدد به ماندن در خانه، و دوم واکسیناسیون فوری گروه های در معرض خطر.

سپس فورد در اعلام اقدامات پیشگیرانه دولت، گفت کل استان به رنگبندی خاکستری منتقل خواهد شد. این یعنی تنها تغییری که در مناطقی که بیشترین آمار ابتلا را به خود اختصاص داده اند ایجاد می شود، تعطیل شدن مجدد فضای باز رستوران ها است! این در حالی است که، به نوشته نشنال پست، فورد قبلا گفته بود با وجود اینکه 40 درصد از جمعیت استان در تورنتو، پیل و یورک ساکن هستند، 60 درصد آمار مبتلایان جدید به این مناطق تعلق دارد. و با این وجود، استراتژی ویژه دولت برای کنترل بیماری در این مناطق، تعطیل کردن پاسیو رستوران ها است. در سراسر استان، مشاغل غیر ضروری همچنان با ظرفیت محدود به کار خود ادامه می دهند و مشاغلی که تعطیل بوده اند، همچنان تعطیل خواهند ماند. ظاهرا دولت روی تاثیر کنترل آرایشگاه رفتن مردم بر مهار ویروس زیادی حساب کرده است. اما اگر فاجعه به آن عمقی است که دکتر براون توصیف می کند، که البته سایر تحلیلگران نیز با او موافقند، پس می توان گفت اقدامات دولت، مخصوصا در تورنتو، پیل و یورک، به شدت ناکافی است.

و با اینهمه داگ فورد دو بار تاکید کرد در سراسر آمریکای شمالی، انتاریو سختگیرانه ترین محدودیت ها را اعمال کرده است. جالب است که این ادعا درست زمانی بیان می شود که دولت کبک در دو منطقه اصلی درگیر شیوع، مدارس، رستوران ها و فروشگاه ها را تعطیل کرده و ساعت منع تردد را طولانی تر کرده است. 

به عقیده تحلیلگر نشنال پست، آنچه بار دیگر شاهد هستیم یک قدم عقب بودن دولت فورد از پاندمی است. برای مثال، در برمتون، 600 نفر از کارکنان انبار آمازون به کووید-19 مبتلا شدند بدون اینکه دولت از قبل فکری به حال آن کرده باشد. 

اما دکتر براون اشاره بجایی به ضرورت واکسیناسیون گروه های در معرض خطر دارد. ماه ها است که ضرورت این امر مشهود است اما دولت به جای واکسیناسیون کارکنان مشاغل ضروری که هر روز با صدها نفر در محیط سرپوشیده تعامل دارند، سن را ملاک واکسیناسیون قرار داده است. هرچند سن و سال یکی از عوامل تاثیرگذار در ابتلا به کووید-19 است، اما قطعا تنها ریسک فاکتور نبوده و احتمال ابتلای یک جوان 35 ساله شاغل در فروشگاه های خوار و بار به مراتب بیشتر از یک فرد 70 ساله است که به ندرت پا از خانه بیرون می گذارد. از طرف دیگر، آمار نشان می دهد سرعت واکسیناسیون در محله های درگیرتر در استان بسیار کمتر از محله های ایمن بوده است.

 

 

حالا تنها می توان امیدوار بود مردم انتاریو خوش شانس باشند و لاک داون جدید کمک کند تا برای پیشبرد روند واکسیناسیون زمان بخریم و آمار ابتلا را تا حدودی کنترل کنیم. چه کسی می داند؟ اگر یک روش را بارها و بارها امتحان کنید، ممکن است بالاخره یک بار جواب بدهد

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. در میان اپوزیسیون مارکسیست روسی و چینی ( و دنباله های واپس گرای دیوانه انها : کوبایی و ویتنامی ، و هواداران ناسیونالیسم بعثی قذافی ، سیمون بولیواری چاوز و مورالس ، غیر متعهد تیتو ، البانی گوسفند چران خوجه ، چائوشسکو امنیتی مافیایی دلال بمب اتمی برای چین ، و سرامد های دیوانه جنایت کار نسل کش آنها کیم و پول پوت و میلوشویچ) یک نیروی سه نفره هست که به سه حزب انشعاب کرده ، رفته در برلین نشسته به کمک جاسوسان ک گ ب شوروی که از ادغام دو المان نفوذ کردند به ناتو ، مخصوصا در دولت وسط بازی کن خانم مرکل ، رسانه ای پیدا کرده با همکاری با سازمان امنیت ملاها در رسانه های لس آنجلسی آمریکایی هم نفوذ کرده اند (شهرام همایون , سر جاسوس ملاها , پای اینها را به شبکه های مثلا سلطنتی توده ای باز کرده ) :
  خانم ها ، اقایان : کمونیست های ایران (حزب کمونیست کارگری ، جریان حکمتیست ، و دو منظوره های جاسوس انها برای نفوذ در دموکراسی غربی ، پارلمان المان و کانادا و …)
  نگاهی به رسانه اینها “روزنه” کاملا نشان میدهد که اینها
  ۱) در امریکا ستیزی ، دشمنی با دموکراسی ، لیبرالیسم ، ناسیونالیسم ضد غارت روسیه و چین ، مدرنیسم ، ازادی بیان ، توسعه پایدار بر مبنای مالکیت خصوصی و بازار ازاد ، دست همه توده ایها ، فدایی ها ، ملی مذهبی ها ، روسیه پوتین و چین جینگ پینگ و ملاها و کوبا و اسد و ویتنام را هم از پشت بسته در اولین سالهای کمون پاریس به نشخوار زباله های باقیمانده و نوستالوژی سالهای پر از دروغ و فریب در فرانسه و روسیه و مائو و کاسترو مشغولند ,
  که طبل رسوایی انها چنان از بام جهان افتاده که در روسیه و چین هم کسی دیگر از ان روزهای جنایت ، دروغ ، فریب ، فساد سیستماتیک ، غارت ، امپریالیسم عنتر ناسیونالیستی روسی و اشغال و کودتا و دیکتاتوری مادام العمر به نام کارگر و شورا و دموکراسی من دراوردی خلقی ( شبیه دموکراسی دینی ) ، یاد نمی کند ، چه رسد به اینکه یاد نوستالوژیک کند .
  این فرقه در بهترین حالت در تورنتو و برلین و پاریس ۵۰ تا ۶۰ نفر گرد هم می اورد ( در مقایسه با مجاهدین خلق که تا هفتاد هزار نفر در پاریس می اورند به میدان ) و سلطنت طلبان که با هایده و مهستی و گوگوش و لیلا فروهر و ستار و ابی ، .. میتوانند دهها هزار نفر را بیاورند بیرون در هر کشوری در غرب . در ایران هم که دیدید مردم چه گونه تجدید عهد کردند با سلطنت و نظام پادشاهی در محور امریکا .
  سقف پرواز اینها در مبارزه با ملاهای روسی حمله به سخنرانی سروش است اما اجازه دادن به مرکل که شاهرودی جنایت کار را فراری دهد با وجود حکم قضایی دستگیری او در المان ! ( جنجال الکی دو منظوره اینها مینا اوحدی که ما المان را مجبور به پاسخگویی می کنیم ، از همان جنجالهای مرسوم احمدی نژادی و ظریف و لاریجانی و عباسی و ذوالنور و رضایی )
  برنامه برای اینده اینها هم توسط جوادی به صورتی که معمول توده ایها و فدایی ها در چندین دهه گذشته بوده و مشتی شعار بی اساس ( بابک زهرایی ) که نقیض انها را در خود شعار می توان دید و دستاورد انرا همه کمونیست های جهان از شوروی و چین تا زیر سلطه های انها که در فساد و دیکتاتوری و محدود کردن قبرستانی مردم خودشان و دوشیدن ملت های دیگر و ترویج تروریسم ، تک صدایی ، فاشیسم ، فساد دولتی ، طبقه مفت خور رانت خوار ، دیده اند ، میتوان شنید و به ان خندید . (بابک زهرایی , که بنی صدر پته او را بیرون انداخت در یک بحث ازاد)
  برای اینها یک سؤال هست که جوابی ندارند : کجا چنین نمونه ای در جهان به صحنه امده ؟
  جالب است که این همکاران ساواک و ساواما
  هم به رضا شاه ،
  هم به شاه ،
  هم به شاهزاده رضاپهلوی حمله میکنند ،
  هم به اپوزیسیون انها مصدق ، بازرگان ، ملی ها ، لیبرال ها ، جمهوری خواهان ، مجاهدین .
  اما سخنی علیه توده ایها ، فدایی ها ، شوروی ، روسیه پوتین ، چین مائو ، پول پوت ، کاسترو ، میلوشویچ ، انور خوجه ، چائوشسکو ، چاوز ، مورالس ، لوکاشنکو ، …. از اینها نمی بینی .
  می گویند بروید اسناد ما را بخوانید .
  خوب من اسناد شما را خواندم
  شما از دل مجاهدین خلق که یک سازمان مارکسیست اسلامی بود ، با ترور و سوزاندن رهبران آن( شریف واقفی و صمدیه لباف ) توسط پیامبر کودتاچی تروریست تان “تقی شهرام” در زمان شاه به دنیا امدید .
  یعنی به جای انشعاب از یک سازمان که معمول چنین شرایطی حتی درمیان فدائیان خلق تروریست هموندتان هست ، در سازمان کودتای عقیدتی کردید با کشتار کسانی که به عقاید ان سازمان پایبند بودند ( درست وغلط بودن ان عقاید مطرح نیست ، اگر بود ، هم هر دوی شما غلط بودید و باید سازمان شما منحل می شد) ،
  انها را کشاندید سر یک قرار مشکوک و ترور کردید و انها را سوزاندید ، به گونه ای که ساواک شاه هم دلش برای ان مظلومان سوخت و هم بهره برداری بسیار بزرگی کرد علیه همه سازمانهای تروریستی .
  امروز هم این مقاله را گذاشته اید علیه سلطنت طلبان و مشروطه خواهان ، ملیون ، مصدق، میهن پرستان ضد غارت چین و روسیه مصدق ، هواداران ایران مدرن در مدار امریکا و دموکراسی پیشرفته غربی آز زبان تقوایی
  – که هم دشمن امریکای ترامپ است ،
  – هم دشمان امریکای بوش ،
  – هم دشمن امریکای اوباما و پرزیدنت بایدن ( یعنی دشمن کل امریکا ، درست هم سو با ملاها و صدام وا سد و قذافی ،جنایت کارترین جناح ان !) مثل جاسوس دیگر ملاها در جبهه فدایی های سیاه کلیست فرج سرکوهی
  حمید تقوایی
  جمهوریخواهی “ملوکانه” و جایگاه اپوزیسیون راست
  https://rowzane.com/content//article=215541
  و این مقاله را گذاشته اید علیه منافع ملی ایران ، میهن پرستان نگران فروش ایران( چه به روسیه ، چه به چین ) ، خیلی مزورانه گفته اید که عنتر ناسیونالیست چینی و روسی هستید و به ملاها فرصت خیانت می دهید با شانه بالا انداختن که به ما چه ملاها چه میکنند ؟ به که میفروشند ؟ ما هیچ وقت مملکت نداشته ایم ! بگذار چینی ها ته مانده روس ها را ببرند ،
  اما دم جاسوسی شما برای ملاهای روسی و چینی و توده ایها و فدایی های عنتر ناسیونال روسی انجا اشکار می شود ، که اگر چنین است ، چرا شما مادر قحبه های روسی و چینی در زمان مصدق نگران نفت و گاز شمال برای روسیه بودید تا حدی که مصدق را جاسوس سیا نامیدید که میگفت نفت شمال هم ملی ؟
  چرا شما جنده های روس و چین در زمان شاهنشاه اریامهر که او با دریافت پول از فروش نفت به امریکا و اروپا نفت میداد ، مداخله کردید ، ترور کردید ، منتقدین خودتان را هم کشتید و سوزاندید ؟ ان همه علیه شاه تبلیغ کردید و زمینه چینی که چرا دارد وطن فروشی میکند ؟ خوب می گذاشتید بفروشد . در زمان بازرگان و بنی صدر به همین تروریسم در کردستان دامن زدید به این ادعا که انها به جای شاه می خواهند یک رژیم خرده بورژوازی بیاورند که نهایتا مملکت را به امریکا میفروشد . چرا مداخله تروریستی کردید ؟ چرا تبلیغات پاتریس لومومبایی کردید و ان همه امریکا ستیزی ؟ می خواستید بگذارید بفروشند ؟ شما که وطن ندارید ؟ هیچ وقت نداشته اید ؟
  یاشار سهندی
  این وطن هرگز برای من وطن نبود
  https://rowzane.com/content//article=216253
  مثل همین الان که گذاشتید مرکل شاهرودی را فراری دهد ، چون دنبال سروش و زیبا کلام بودید ، افراد بی اثری که رژیم ملاها و شریعتمداری و هسته اصلی نظام روسی چینی ملاها هم علیه انها ست . ببین چه جوری تابان جاسوس پاتریس لومومبا و روسیه در اخبار روز به زیبا کلام میتازد چرا ؟ چون با تلویزیون اسرائیل مصاحبه کرده و گفته که اسرائیل ستیزی را فدایی ها و توده ایها و مارکسیست های روسی به رژیم ملاها اوردند !
  اما همین جاسوس ملاها و روسیه به رفیق بقراط حمله نمی کند چرا رفته داخل سلطنت طلبان و مدعی ا ست که اسرائیل متحد پوتین و پوتین حامی اسرائیل است و دشمن ملاها، انهم چون در سوریه پس از استفاده دستمال کاغذی از انها ، شریک نمی خواهد و مثل رفتاری که شما با شریف واقفی و صمدیه لباف کردید ، دارد با اینها می کند .
  این تناقض برای چیست ؟ جز جاسوسی شما ها برای ملاهای روسی و روسیه چه دلیل دیگری دارد در حالیکه امریکا ستیزی دین و ایدیولوژی مشترک همه شما ها است .
  صادق زیبا کلام پیام چه کسی را به اسرائیل منتقل می کند؟
  https://www.akhbar-rooz.com/
  صادق زیبا کلام یک استاد دانشگاه ا ست ، رژیم روسی ملاها به او اجازه داده که سخنانی علیه توده ایها و فدایی ها و ظاهرا به نفع رضاخان و آمریکا اینجا و انجا بگوید . همان کاری که کانون نویسندگان و فدایی و توده ای از سمت دیگر میکنند و نوریزاد و ۱۴ معصوم هم از سمت سوم. چرا شماها همه علیه او هستید ؟ چون دو حقیقت بسیار تلخ در سخنان او هست :
  ۱) حزب توده تیر خلاص را به پیشانی مصدق شلیک کرد ( یعنی اشاره به روسی بودن کودتای ۲۸ مرداد ، که به کودتای امریکایی و انگلیس مشهور است )
  ۲) مارکسیست لنینیست ها اسرائیل ستیزی را به داخل رژیم ملاها اوردند ( که نشان میدهد چه کسانی افسار این رژیم را در دست دارند ، انرا اوردند ، به نفع روسیه و مزدوران ان ، علیه امریکا ، اسرائیل و ناسیونالیست های میهن پرست و مدرنیته پهلوی ، حاکم کردند ) او خود یک مارکسیست است ، مدتی در دستگاه رفسنجانی بوده ، بعد مبلغ روحانی گردید که هر دوی انها بازیچه مارکسیست های روسی و روسیه بوده اند و هستند
  انچه شما را بر می اشوباند ، جدایی لفظی او از مارکسیسم لنینیسم نیست ، چون بقراط همین کار را میکند و شماها چیزی نمی گویید . اشکال کار او ان است که اسرار هویدا میکند
  همان جرمی که شما برای جلال ال احمد تراشیدید . چون او بود که خط عنتر ناسیونالیسم روسی را به مردم ایران نشان داد . همان خطی که از قاجار تا رضا خان ، از شهریور ۱۳۲۰ تا کودتای روسی علیه مصدق ، از ترور شاه و اتش زدن ماشین امینی تا ترور منصور و نامه کذایی داریوش همایون و اوردن بختیار به جای غلامحسین صدیقی و حمله به پادگانها در کردستان ، تجزیه و عزالدین حسینی صدام و لو رفتن کودتای نوژه و اشغل سفارت امریکا و جاسوسی خوئینیها ، رفسنجانی ، موسوی ، ترورهای بهزاد نبوی ، فرقان ، تا بازیهای بد و بدتر تا امروز که روسیه و چین همه چیز ایران را غارت کرده ا ند ، تا فکر جانشین کردن یک توده ای ، فدایی ، به نام سلطنت طلبی جمهوری دموکرات مادام العمر روسی به دست شاهزاده ، به کام جاسوسان روس در پس جنبش های ضد روسی و ضد چینی و ضد بعثی و ضد سوسیالیستی مردم ایران از سوریه تا ونزوئلا در سبز ، ۹۶ و ۹۸
  این چیزها را میفهمید ؟ گمان نه میکنم .
  میبینید که حزب کمونیست چین همان کپی کت فاسد من د ر اوردی و رسوایی است از سرمایه داری مدرن امریکای (با حفظ سلطه نومان کلاتورایی سپاه پاسدارانی حزب کمونیست ) که حتی یکنفر مخالف در ان کشور یک میلیارد و سیصد میلیونی نیست که بگوید چین با انچه مارکس و انگلس و کمون پاریس و لنین و استالین بلغور می کردند فاصله هزار سال نوری دارد .
  تا چه رسد به اینکه آمریکا و سرمایه داری پیشرفته ان باشد ، که حقوق کارگر امریکایی را تضمین میکند ده برابر بالاتر از چین و روسیه . باضافه ازادی بیان ، امکان تغییر (گاهی بسیار شدید در حد انقلاب) سران رژیم هر ۴ سال یکبار ، امنیت قضایی ، سیاسی ، اجتماعی ، و ازادی های فردی و اجتماعی بی شمار برای زنان ، اقلیت ها ، دگر باشان ، دگر اندیشان ، حتی مارکسیست های جاسوس روس ، ، آنارشیست های انتی فا ، کسانی چون نوام چامسکی ، مایکل مور ، ادوارد سعید ، …. ضد امریکا و دستمال به دست روسیه و کوبا و اسد و قذافی و صدام .
  a) نوستالوژی استالینیستی مائوئیستی ( روسی چینی) شما کمونیست کارگری ها از نوستالوژی سلطنت طلبان برای بازگشت رضاخان انگلیسی ، محمد رضا شاه اریامهر امریکایی، شاهزاده رضا پهلوی لیبرال دموکرات که سلطنت و پادشاهی را هم فدای لیبرال دموکراسی کرد در محور امریکا , و جمهوری خواه شد ، از نوستالوژی استقلال طلبان ملی گرای پیرو مصدق برای ایرانی مستقل از شوروی ، روسیه ، چین ، انگلیس و امریکا برای مملکت ایران زیان اورتر است.
  b) برای دوام ملاهای روسی و تروریسم بین المللی در خاور میانه و جهان و سرکوب ازادی ودموکراسی و تداوم ستم بر زنان و دگر باشان و دگر اندیشان توسط فاشیست های ساخت روسیه و چین یا مورد حمایت انها بسیار حیاتی تر است .
  من از اینده تاریک و مبهمی که شما بر اساس گذشته ننگین تروریستی سرسپرده پاتریس لومومبایی یا مائوئیسم جنایت کار چینی برای ایران در نظر دارید , از حکومت شاه و شیخ بیشتر نگرانم .
  به عبارت ساده تر من از شما بیش از افراطی ترین سلطنت طلبان ، تند روترین ناسیونالیست ها ، تمرکزگراترین سازمانهای چپ با شعارهای قلابی نظام های سانترال دموکرات و شورایی ، دموکرات خلقی های جاسوس روسیه ، میترسم .
  شما همه ان زشتی ها و نارسایی ها و فساد های انها را روی هم دارید ، مضافا به اینکه برنامه شعاری شما بدون اشاره به جزئیات و طرحها شباهت بسیار وحشتناکی با استالین و مائوو پول پوت دارد .

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست