اخباراخبار کانادا

قیمت مهر کانادا پست، افزایش می‌یابد

شرکت ملی پست کانادا (Canada Post)، می‌گوید از 14 ژانویه‌ سال جدید، هزینه یک مهر این شرکت روی نامه‌ای که به مقصدی در داخل مرزهای کانادا ارسال شود، به جای یک دلار، یک دلار و پنج سنت خواهد بود. افزایش قیمت، در سایر بخش‌ها و نامه‌های پستی بزرگتر که به نقاطی در داخل کشور ارسال شوند، بسته به اندازه‌ نامه، از 10 تا 35 سنت خواهد بود.

بر این اساس، هزینه‌ ارسال نامه به ایالات متحده، بین 7 تا 20 سنت افزایش خواهد داشت و نامه‌هایی که به کشورهای دیگر ارسال شوند، 15 تا 20 سنت گرانتر تمام خواهند شد.

از سال 2014 تا کنون، این نخستین افزایش قیمتی است که Canada Post برای خدماتش لحاظ می‌کند. مقامات این شرکت می‌گویند که این افزایش قیمت، 26 میلیون دلار درآمد ایجاد می‌کند، که 11 میلیون آن از سوی مصرف‌کنندگان و 15 میلیون دیگر از سوی بنگاه‌های تجاری کوچک تا متوسط، تامین می‌گردد.

بر اساس اطلاعاتی که شرکت پست در دنیای آنلاین قرار داده، نرخ‌های جدید، در سال جدید به صورت تخمینی  برای هر خانواده‌ کانادایی، 65 سنت هزینه خواهد داشت. متوسط هزینه، برای بنگاه‌های تجاری کوچک، که از مهر برای پرداخت هزینه‌های پستی خود استفاده می‌کنند، حدود 14 دلار و 21 سنت خواهد بود.

شرکت Canada Post مدت‌هاست از چالشی که کاهش گرایش به نامه‌های کاغذی برایش پدید آورده سخن می‌گوید؛ موضوعی که به خاطر افزایش گرایش کانادایی‌ها به فرستادن ایمیل ایجاد شده است. این شرکت می‌گوید که حجم نامه‌های کاغذی ارسالی و دریافتی، از سال 2006 تا کنون، نصف شده و به 2 میلیارد نامه رسیده و این به خودی خود، موجب کاهش درآمد این شرکت دولتی شده است.

قوانین فدرال، Canada Post را ملزم می‌کند که نرخ‌هایش را منصفانه و موجه و به حدی افزایش دهد که بتواند هزینه‌های جاری خود را، پوشش دهد. در اواخر ماه نوامبر، مقامات شرکت ملی پست گفتند که انتظار دارند این سال مالی را، با زیان‌دهی پشت سر بگذارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0