ورزشورزشی

قول همیلتون، قهرمان مسابقات فرمول یک به پوتین

گزارش شده که لوئیس همیلتون راننده‌ سرشناس مسابقات اتومبیل‌رانی فرمول یک، مجبور شده به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه قول بدهد که در صورت برنده شدن در مسابقات Russia Grand Prix به روی او شامپاین نریزد. همیلتون که ستاره‌ تیم Mercedes Benz  است، توانست با 50 امتیاز بالاتر، در بالای فهرست رانندگان این مسابقات قهرمانی شهر سوچی بنشیند. گرچه او تا کنون، چهار بار در این مسابقات، به قهرمانی جهان دست یافته، پیروزی او شک و تردیدهایی را در میان ناظرین برانگیخته است.

این راننده‌ بریتانیایی، زمانی پرچم شطرنجی قهرمانی را از آن خود کرد که به والتری بوتاس هم‌تیمی او گفته شد به او اجازه‌ گذر بدهد. هنگامی که همیلتون، پس از بردش، اتومبیلش را پارک کرد و به سمت جایگاه رفت، در آنجا بود که با پوتین رئیس‌جمهور روسیه روبرو شد که جام قهرمانی را به دستان او داد.

اما پوتین و همیلتون یک خاطره‌ مشترک نیز با هم دارند: سه سال پیش، همیلتون قهرمان همین سری مسابقات شد. او که سری نترس دارد، پس از دریافت جام از پوتین، به رسم قهرمانان، بطری شامپاین را باز کرد. اما این بار او این مشروب گازدار را، به روی صورت و لباس رئیس‌جمهور روسیه پاشید. پوتین در آن زمان، ماجرا را با خنده گذراند، اما ظاهرا این خاطره، به تلخی در ذهن او مانده بود.

به این دلیل بود که امسال، در زمانی که همیلتون در حال دریافت جام از دستان پوتین بود، مترجم او به این راننده گفت که برایش پیامی دارد. او گفت: <مانند همیشه باید به شما هشداری را بدهم که هر سال به همه‌ برندگان می‌دهم…>

<همیلتون حرف او را قطع کرد و در پاسخ گفت: <بله می‌دانم، امسال شامپاین روی شما نمی‌ریزم. سال گذشته هم من نبودم که این را کردم، شخص دیگری بود>.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان