اخباراخبار کانادا

قول دولت ترودو به انجام غربالگری بیشتر در مبادی مرزی کانادا-آمریکا 

 

اتاوا- Globe and Mail: دولت فدرال در پی افزایش شمار افراد ورودی به کانادا از آمریکا، قول انجام غربالگری بیشتر در مبادی مرزی را داد. آمریکا هم اکنون بیشترین آمار مبتلایان COVID-19 در جهان را دارد.  

بازگشایی تدریجی بیزنس ها و رفع محدودیت های تردد در هر دو کشور به احتمال زیاد به معنای افزایش ترافیک ورودی و خروجی دو کشور خواهد بود. ترودو در کنفرانس خبری سه شنبه اقدامات بیشتر برای تضمین رعایت مقررات قرنطینه شخصی افراد وارد شده به کانادا را ضروری دانست. 

لازم به یادآوریست که منع سفرهای غیرضروری بین آمریکا و کانادا که از مارچ سال جاری به اجرا گذاشته شد، قرار بود 21 ماه می به پایان برسد، اما تا 21 ماه جون تمدید شد.

به گفته ترودو حتی اگر مرز آمریکا بسته بماند، از سر گیری فعالیت های اقتصادی در دو کشور به معنای تردد تعداد بیشتری از مردم از مبادی مرزی خواهد بود. 

 

 

روسای دولت های استانی، از جمله داگ فورد در انتاریو، به وضوح تاکید کرده اند که مایل به پذیرش مسافران از آمریکا نیستند. کشوری که هم اکنون بیش از 1 میلیون مبتلا به COVID-19 دارد. تا سه شنبه 12 می بیش از 82 هزار آمریکایی به دلیل عوارض ناشی از بیماری فوت کرده اند. 

دکتر ترزا تم، مقام ارشد درمانی کانادا ارزیابی دقیق تهدیدات ناشی از آمریکا و همچنین احراز اطمینان از انجام شدن تست های دقیق، ردگیری و قرنطینه افراد ورودی از آمریکا به کانادا را ضروری دانست و گفت: ما باید با دقت اوضاع را زیر نظر داشته باشیم، تا ورود آنها مشکل اساسی برای سیستم درمانی ایجاد نکند. 

از سوی دیگر دونالد ترامپ که برای انتخاب مجدد به مقام ریاست جمهوری در انتخابات نوامبر سال جاری تلاش می کند، با بزرگترین بحران و رکود اقتصادی روبرو شده است و سخت برای بازگشایی بیزنس ها و بازگرداندن مردم به سر کارهایشان تلاش می کند.

ترودو مذاکرت فیمابین دو کشور، چه در مورد مرزها و چه موضوعات دیگر را مثبت و سازنده ارزیابی کرده و در عین حال بر لزوم جلوگیری از انتقال ویروس از خارج از کشور به کانادا، پس از مهار شدن پاندمی در داخل کشور، تاکید نمود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!