اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

قوانین بی فایده کانادا را به بهشت پولشویی تبدیل کرده است

اتاوا- کانادا به بهشت پولشویی تبدیل شده است. دلیل آن واضح است. بر اساس گزارش اخیر C.D. Howe Institute، حدود 99.9 درصد از پولشویان هرگز گرفتار قانون نمی شوند.

با آغاز کمپین بریتیش کلمبیا برای شناسایی و مقابله با پولشویان، کوین کامو، وکیل بازنشسته و تهیه کننده گزارش انستیتوی مورد اشاره، بر لزوم تغییر قوانین قضایی در سطح ملی تاکید می کند. کامو معتقد است که پلیس ابزارهای لازم برای مقابله با مجرمین را در اختیار ندارد.

پولشویان مایل نیستند سرمایه های خود که حاصل رشوه خواری، دزدی و خرید و قاچاق مواد مخدر است، را در کشور زادگاهشان نگهداری کنند، به همین دلیل آن را به کشور دموکراتیکی مانند کانادا منتقل می کنند که به فرد حق مالکیت کامل را اعطا کرده است و حتی از او حمایت می کند. باز هم به همین دلیل است که پولشویان حاضرند با جان و دل مبلغ هنگفتی بابت خرید ملک و املاک بپردازند و از این طریق میلیون ها دلار پولشویی کنند. این افراد در مقایسه با سایر مجرمین از 3 امتیاز بزرگ برخوردارند: 1) مشهود نبودن جرم 2) امتیاز ناشناس ماندن 3) مشکلات قانونی برای ردگیری. واقعیت این است که اثبات اینکه سرمایه شما حاصل جرم، قاچاق مواد مخدر، فساد سیاسی، رشوه و خلاف می باشد، دشوار است.

کانادا به افراد حقیقی و حقوقی اجازه می دهد که ملکی را بدون فاش کردن هویت مالک اصلی خرید و فروش نمایند. کامو لغو این سیستم را ضروری می داند. تعیین مجازات حبس برای متخلفین و ارائه کنندگان استشهاد دروغین درباره منشاء پول نیز می تواند کارساز باشد. تنها با اصلاح قوانین فعلی می توان به پلیس ابزار لازم برای بازخواست از مظنون پولشویی را بدهد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *