اخبار

قطر والدین نوزاد رها شده در فرودگاه را شناسایی کرده است

 

قطر- به نقل از CTV: مقامات قطر ادعا می کنند والدین نوزاد دختری که در فرودگاه این کشور رها شد را شناسایی کرده اند. این حادثه و اقدام بعدی مقامات مبنی بر معاینه کلیه مسافران زن پروازهای خروجی خشم جهانی را در پی داشت. 

دادستان عمومی گفت که والدین نوزاد هر دو از جنوب آسیا هستند. تعداد زیادی کارگر مهاجر آسیایی در قطر مشغول کار می باشند. به گفته دادستان تلاش ها برای دستگیری مادر فراری که از کشور خارج شده، ادامه دارد. این فرد با مجازات 15 سال حبس روبرو است. دادستان همچنین از احتمال محکومیت غیابی این زن خبر داد. 

پس از حادثه 2 اکتبر، مسافران زن در 10 پرواز Qatar Airways از دوحه، از جمله پرواز به سیدنی، تحت معاینه قرار گرفتند. این اقدام به اختلاف دیپلماتیک جدی با استرالیا انجامید. 

دادستان گفت: تحقیقات نشان داد که مادر … نوزاد تازه متولد شده را در سطل آشغال یکی از توالت های ترمینال خروجی در فرودگاه انداخت،  سوار هواپیما شد و کشور را ترک کرد. 

پدر این نوزاد (کارگر مهاجر آسیایی) اعتراف کرد که با این زن رابطه داشت و این زن پس از به دنیا آمدن نوزاد عکس او را برایش فرستاده بود. وی افزود که این زن به وی گفت نوزاد را در سطل زباله انداخته است و از کشور خارج شده است. 

 

 

کلیه کارگران مهاجر که برای مدت طولانی به قطر می آیند، بایستی نمونه خون خود را ارائه کنند. مقامات با آزمایش DNA، والدین نوزاد را شناسایی کردند.

مسوولین، مادر فراری را از طریق پلیس بین الملل تحت تعقیب قرار داده اند.

همانطور که گفته شد این حادثه رسوایی بزرگی برای قطر ایجاد کرده است. ابتدا اینکه، ماجرا تنها چند هفته بعد و پس از اینکه مسافران استرالیایی آن را فاش کردند، برملا شد. دادستان اعلام کرد که برخی از کارکنان امنیتی فرودگاه با معاینه مسافران زن، قانون را نقض کرده و به 3 سال حبس محکوم خواهند شد.

در قطر که یک پادشاهی فوق محافظه کار اسلامی است، رابطه جنسی و بارداری خارج از چهارچوب ازدواج، غیرقانونی است و مجازات حبس دارد. 

این کشور که میزبانی جام جهانی 2022 فوتبال را به عهده دارد، در متقاعد کردن منتقدین خود مبنی بر اینکه از حقوق زنان، کارگران خارجی و دموکراسی حمایت خواهد کرد، موفق نبوده است. 

شیخ خالد بن خلیف بن عبدالعزیز الثانی، نخست وزیر قطر که همچنین به عنوان وزیر کشور مسوول خدمات امنیتی نیز می باشد، با انتشار توییت بابت سوء رفتار با مسافران زن در فرودگاه دوحه عذرخواهی کرد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست