علم و دانش

قطر، میزبان جام جهانی دو هزار و بیست و دو، مالیات صد درصد بر روی الکل وضع کرد

bahman-azimi-gif

قطر که میزبانی جام جهانی 2022 را به عهده دارد، از اول ژانویه 2019، مالیات 100 درصد را روی نوشیدنی های الکلی وضع کرده است. این تصمیم، چند هفته پس از معرفی بودجه سالانه این کشور محافظه کار اعلام شد که در آن برای کالاهای مضر برای سلامتی عوارض تعیین شده است.

قانون جدید توسط Qatar Distribution Company، تنها فروشگاه عرضه نوشیدنی های الکلی در قطر معرفی شد. این موسسه، همچنین فهرست 30 صفحه ای حاوی قیمت جدید انواع آبجو، شراب و نوشیدنی های الکلی دیگر را با احتساب مالیات 100 درصد منتشر کرده است. این فهرست که به طور گسترده در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، افزایش دو برابر قیمت مشروبات الکلی از 1 ژانویه را نشان می دهد. برای مثال قیمت یک بطری Bombay Sapphire Gin معادل 340 ریال قطر (93 دلار) و قیمت یک شیشه شراب Shiraz آفریقای جنوبی 86 ریال قطر (23 دلار) خواهد بود. یک باکس 24 تایی آبجوی 330 میلی لیتری Heineken نیز 384 ریال قطر یا 105 دلار فروخته خواهد شد.

خرید الکل در قطر با مجوز، ممکن می باشد. همچنین نوشیدن الکل در بارهای دارای مجوز، کلوپ های شبانه و هتل ها آزاد بوده ولی شرب خمر در ملاءعام ممنوع می باشد.

برگزارکنندگان بازی های جام جهانی فوتبال در قطر اعلام کرده اند که در طول برگزاری رقابت ها، مشروبات الکلی در دسترس هواداران فوتبال قرار خواهد داشت، اما نه در اماکن عمومی.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0