علم و دانش

قرنطینه، میلیون‌ ها بطری شراب را هدر می‌ دهد

 قرنطینه سراسری در اکثر نقاط اروپا، به تعطیلی بارها و رستوران‌ ها منجر شده و نیز به کاهش تقاضای مصرف شراب در هفته‌ های اخیر انجامیده است.

به همین دلیل، تولیدکنندگان در کشورهایی مانند اسپانیا، فرانسه و ایتالیا، با تولید بیش از اندازه مواجه شده‌ اند. 

تولیدکنندگان گفته ‌اند که این بحران به معنای آن است که با برداشت محصول در ماه‌ های آینده، با کمبود انبار مواجه خواهند شد. 

اریک آندریو، نماینده فرانسوی پارلمان اروپا، گفت که شراب‌ های به فروش نرفته را می‌ توان پس از تقطیر، به الکل خالص و یا الکل اتیلیک تبدیل کرد تا برای تولید محصولات ضدعفونی دست مورد استفاده قرار گیرد. بدین ترتیب، منبع درآمدی برای تولیدکنندگان شراب هم فراهم خواهد شد. 

آقای آندریو به نشریه تایمز گفت: تقطیر، جایگزینی است که قطعا سود آن برای تولیدکنندگان کمتر از فروش شراب خواهد بود. اما، این امر امکان بقا و برداشت محصول در سال 2020 را برای آنان فراهم خواهد کرد.

 

 

طبق مقررات کنونی، تولیدکنندگان شراب قبل از آغاز تقطیر کردن شراب به الکل، باید از مقامات رسمی اتحادیه اروپا، درخواست مجوز کنند. 

آقای آندریو افزود: کمیسیون اروپا ابزار قانونی و مالی را برای مداخله در بازار در دوران بحران، در اختیار دارد. اگر کمیسیون این اقدام را نکند، تولیدکنندگان کوچک ورشکست خواهند شد.    

سی ای ای وی (CEEV)، در بیانیه ‌ای گفت که ویروس کرونا باعث 30 درصد افت در حجم و 50 درصد کاهش در ارزش شراب در بازار اروپا شده است.

ژان پل باریلر رئیس سی ای ای وی هشدار داد: باید درک کنیم که بحرانی که با آن مواجه هستیم، کوتاه‌ مدت نخواهد بود. این وضعیت مدتی طول خواهد کشید و برای احیای بازار شراب، به سرمایه‌ گذاری نیاز خواهیم داشت.

اوایل هفته جاری، دولت مکرون با حمایت از کشورهای ایتالیا و اسپانیا، از کمیسیون اروپا خواست تا با طرح بحران تقطیر موافقت کند.   

در نامه ‌ای به کمیسیون اروپا، ذکر شده است: متاسفانه بحرانی که تجربه می‌ کنیم، آغاز دورانی طولانی است. حجم شراب‌ های به فروش نرفته نه تنها باری بر دوش بسیاری از مناطق در فصل‌های پیش رو خواهد افزود، بلکه به دلیل کمبود ظرفیت انبارها، برداشت محصول‌ های بعدی را نیز مختل خواهد کرد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!