Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / زنان / قدرتمندترین مهندسین زن سال 2018

قدرتمندترین مهندسین زن سال 2018

Behnam Marfou

کسانی که از کمبود تعداد متخصصین زن در بخش STEM (علوم، فن آوری، مهندسی و ریاضی) گله  می کنند، از آشنایی با زنان تحصیل کرده و فوق العاده ای که در برخی از مشهورترین و بزرگترین شرکت های فن آوری و تولیدی کار می کنند، خوشوقت خواهند شد. این مهندسین زن خالق فن آوری هایی هستند که روزانه توسط میلیون ها و شاید هم میلیاردها انسان مورد استفاده قرار می گیرند.

دست اندرکاران Business Insider هر سال فهرست این متخصصین قدرتمند را منتشر می کند. اینها زنان مهندسی هستند که بخش های حساس شرکت های بزرگ را مدیریت می نمایند. Business Insider به مناسبت 23 جون (روز جهانی زنان مهندس)، فهرست سال 2018 را منتشر کرد.

کارول لئونگ – مهندس و مدیر Airbnb

او به دلیل توانایی های مدیریتی ارزشمندش، مورد احترام روسا و اعضای گروهش می باشد.

 

مردیت وستافر – مهندس صنایع ارشد – Tesla

وستافر مسوولیت طراحی کارخانه عظیم Tesla را به عهده دارد. این کارخانه که در Reno – نوادا قرار دارد ريا، باتری های مخصوص اتومبیل های Tesla  را تولید خواهد کرد.

 

 

 

تانیا لاتنر – مدیر LLVM Foundation

لاتنر مهندس سابق Apple می باشد که در دوران تحصیل در مقطع فوق لیسانس بر روی پروژه LLVM کار کرد و در موفقیت آن نقش بسزایی داشت. LLVM نوعی کامپایلر (compiler) یعنی برنامه یا مجموعه ای از برنامه های کامپیوتری است که متنی از زبان برنامه نویسی سطح بالا (زبان مبدا) را به زبانی سطح پایین (زبان مقصد)، مانند اسمبلی یا زبان سطح ماشین، تبدیل می کند. مهم ترین علت استفاده از ترجمه کد مبدا، ایجاد برنامه اجرایی می باشد.

 

کریستا سوور- پژوهشگر ارشد Microsoft Research

او مدیریت گروه تحقیقات  QuArcدر مایکروسافت را به عهده دارد که بر روی ساخت یک کامپیوتر جدید کار می کند. او بر روی الگوریتم های کوانتوم و نحوه استفاده از آنها کار می کند.

 

کارن کاسلا – مدیر بخش مهندسی Netflix

او مدیریت بخش Edge & Playback Access را به عهده دارد. کاسلا قبل از ملحق شدن به Netflix، برای Shop.com کار می کرد و مدتی نیز پست مدیریت بخش Application architecture در eBay را در اختیار داشت.

 

کیتلین کالینوفسکی – مدیر بخش سخت افزاری Oculus

او مدیر بخشی است که مسوولیت توسعه هدست های واقعیت مجازی Oculus Rift متعلق به  Facebook را به عهده دارد. او قبلا برای Apple کار می کرد.

 

 

ژوستینا زاندر – مدیر تولید ارشد  – NVIDIA

NVIDIA یکی از شرکت های بزرگی است که بر روی ساخت فن آوری های مورد استفاده در اتومبیل های خودران کار می کند. زاندر که در زمینه هوش مصنوعی تخصص دارد، بیش از ده سال است که بر روی پروژه ساخت اتومبیل های خودران کار می کند.

 

پراچی گوپتا – مدیر بخش مهندسی LinkedIn

گوپتا و اعضای گروهش مدیریت وب سایت LinkedIn را به عهده دارند. او همزمان در هیئت مدیره سازمان غیرانتفاعی Women’s Audio Mission نیز حضور دارد. این سازمان برای جذب دختران و زنان جوان به علوم فعالیت می کند.

ملیندا گیتس – از مدیران و بنیانگذاران بنیاد Bill & Melinda Gates

ملیندا گیتس یکی از بانفوذترین زنان جهان می باشد. موقعیت ممتاز اجتماعی و ثروت زیاد به ملیندا اجازه می دهد تا به برخی از مهم ترین و بانفوذترین شخصیت های جهان دسترسی داشته باشد و بتواند از آن برای انجام فعالیت های انساندوستانه استفاده کند.

گوئین شاتول، از مدیران ارشد SpaceX

او همکاری اش با SpaceX را از سال 2002 یعنی سال تاسیس شرکت آغاز کرده و در سال 2008 به سمت پرزیدنت انتخاب شد. او در تحقق پروژه سال 2012 برای اعزام اولین سفینه فضایی بخش خصوصی به ایستگاه بین المللی فضایی نقش اساسی ایفا کرد.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *