صفحه اصلی / اخبار / قتل 5 زن در تورنتو و همیلتون در خشونت خانگی، طی ماه ژانویه

قتل 5 زن در تورنتو و همیلتون در خشونت خانگی، طی ماه ژانویه

تورنتو-  طی اولین ماه سال 2018، پنج زن در GTA و همیلتون به دست اعضای خانواده و شریک زندگی شان به قتل رسیدند. متاسفانه در روز 27 ژانویه، ششمین زن به نام هودن سید نیز در آپارتمانش در تورنتو به قتل رسید، اما پلیس هنوز به ماهیت رابطه این زن با قاتل اش پی نبرده است.

به گفته کارشناسان بنیاد زنان کانادا (Canadian Women’s Foundation)، خشونت خانگی بر علیه زنان، در سراسر کشور اعمال می شود. هر 6 روز یک بار، یک زن در کانادا به دست همسر یا شریک زندگی فعلی و گذشته به قتل می رسد.

فرح خان، از مسوولین دانشگاه رایرسون – تورنتو، قتل 6 زن در انتاریو طی یک ماه را وحشتناک توصیف کرد.

جن سینگ، بالجیت تاندی، آوتار کائور، هالی همیلتون و الن بلیوو، آخرین قربانیان خشونت خانگی در انتاریو هستند.

خان می گوید که مساله خشونت بر علیه زنان، معمولا به عنوان یک مشکل خصوصی تلقی می شود. در حالی که اینطور نیست. خان افزود: ما اغلب می شنویم که زنان از سوی  فردی آشنا مورد خشونت قرار می گیرند. بایستی به دنبال یافتن پاسخ این سوال باشیم که چرا کسی که نزدیک ترین فرد به ما محسوب می شود، می تواند در عین حال خطرناک ترین نیز باشد؟

لی-آن لی، رئیس هیئت مدیره Assaulted Women’s Helpline، می گوید: مرگ 6 زن طی ماه گذشته، نشاندهنده مشکل سیستماتیک است. معتقدم که خشونت بر علیه زنان در نابرابری و تبعیض ریشه دارد. Women’s Helpline به صورت شبانه روزی در انتاریو در دسترس قربانیان خشونت خانگی قرار دارد. لی معتقد است که جامعه نباید علت باقی ماندن قربانی در کنار آزارگر را بپرسد. بلکه سوال این است که چرا یک فرد به خود اجازه آزار رساندن به انسانی دیگر را می دهد؟

زنانی که قربانی خشونت خانگی هستند، برای دسترسی به خدمات حمایتی، با موانع متعدد روبرو هستند. زیرا آزارگر معمولا قربانی را در انزوای کامل قرار می دهند.

خان خواهان ایجاد سیستمی برای برطرف کردن موانع موجود بر سر راه قربانیان خشونت است.

شارون فلوید، مدیر اجرایی Peel’s Interim Place نیز معتقد است که جامعه باید با نحوه تربیت مردان برخورد کند. او می گوید: وقتی ما دیدگاه های پدرسالارانه و ضد زن را نرمال جلوه می دهیم، در واقع خشونت بر علیه زنان را عادی نشان می دهیم.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *