اخباراخبار کانادا

قتل و مفقود شدن مرموز 5 نفر در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا- طی هفته گذشته 5 نفر در شمال بریتیش کلمبیا مفقود شده یا به قتل رسیدند. اما پلیس هنوز به وجود هرگونه ارتباط بین این چند مورد پی نبرده است. اتفاقات مرموز از 14 جولای آغاز شد. یعنی هنگامی که پلیس اجساد زوج گردشگر را در حاشیه بزرگراه Alaska پیدا کرد.  در پی پیدا شدن جنازه لوکاس فولر 23 ساله (اهل استرالیا) و دوست دختر آمریکایی اش چاینا دیس 24 ساله (اهل کارولینای شمالی) در حاشیه بزرگراه شماره 97 واقع در شمال شرق بریتیش کلمبیا (در فاصله 20 کیلومتری جنوب چشمه آب گرم Liard) پلیس خواهان دریافت اطلاعات و گزارشات مردمی برای حل معما و شناسایی قاتل یا قاتلین است. به گزارش پلیس فولر و دیس در فاصله ساعت 4 بعد از ظهر یکشنبه و 8 صبح دوشنبه 14 جولای به ضرب گلوله به قتل رسیده بودند. افسر پلیس ژانل شوئت ضمن اعلام این خبر تاکید کرد که مشخص نیست که شورلت مدل 1986 با پلاک آلبرتا به فولر تعلق داشت یا دیس. ضمن اینکه اعلام نشده که آیا اجساد قربانیان در داخل اتومبیل یا خارج از آن پیدا شده است. فولر که اهل سیدنی استرالیا بود در بریتیش کلمبیا زندگی می کرد و دیس برای دیدار با او به کانادا سفر کرده بود.

حدود یک هفته بعد، یعنی جمعه گذشته پلیس به منطقه ای در بزرگراه شماره 37 (در فاصله 470 کیلومتری محل پیدا شدن أجساد فولر و دیس) مراجعه کرد تا علت آتش گرفتن یک اتومبیل را بررسی کند. این اتومبیل به کم مک لئود 19 ساله و برایر شمگلسکی 18 ساله تعلق دارد که برای یافتن شغل از بریتیش کلمبیا عازم وایتهورس بودند. علیرغم پیدا شدن اتومبیل در حال سوختن، رد و نشانه ای از دو نوجوان پیدا نشده است. 

ماموران پلیس همان روز، یعنی جمعه گذشته، از پیدا شدن جسد یک فرد ناشناس در خروجی بزرگراه (در فاصله دو کیلومتری اتومبیل مک لئود و شمگلسکی) خبر داد. خوشبختانه این جسد به هیچیک از دو نوجوان تعلق نداشت. پلیس همچنان برای شناسایی هویت متوفی تلاش می کند.

پلیس کانادا از وجود یک آمریکایی متهم به قتل در منطقه اطلاع دارد. گفته می شود که دریک وایزنارد 27 ساله، 24 جون از مرز زمینی وارد کانادا شده است. پلیس تصویر نقاشی شده مردی را منتشر کرده که چند ساعت قبل از کشته شدن فولر با وی هم صحبت شده بود. حالت چهره، ریش و قد و قامت فردی که پلیس تصویرش را منتشر کرده با مشخصات ظاهری وایزنارد مطابقت دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان