اخباراخبار کانادا

قاچاق مواد مخدر و گوشی موبایل با پهپاد (دِرون) به داخل زندان کینگستون

 

کینگستون/انتاریو- بر اساس مدارکی که نشریه تورنتو استار طبق قانون دسترسی به اطلاعات به دست آورده است، طی سال 2019، حداقل 27 مورد قاچاق اقلام مختلف به داخل زندان کینگستون به وسیله پهپاد ثبت شد. در این زندان 573 زندانی مرد، نگهداری می شوند. 

درگزارش مورخ 8 سپتامبر 2019، به پرواز پهپاد بر فراز حیاط زندان اشاره شده است. روز بعد نگهبانان یک بسته کوچک که داخل جوراب زنانه بسته بندی شده بود را در فضای سبز زندان، پیدا کردند. بسته حاوی 15 سیلندر کوچک ماری جوانا بود که به راحتی امکان قرار دادن آن در مقعد زندانی ها و وارد کردن آن به داخل وجود داشت. ارزش ماری جوانای توقیف شده در بازار سیاه داخل زندان حدود 45 هزار و 270 دلار برآورد شد. 

تا چند سال گذشته، زندانیان برای به دست آوردن انواع مواد مخدر و حتی گوشی موبایل به ملاقات کننده هایشان متکی بودند. اما حالا همه چیز به وسیله پهپاد انجام می شود. این وسیله های پرنده از فاصله 10 کیلومتری به وسیله دستگاه کنترل از راه دور، لپ تاپ یا گوشی هوشمند هدایت می شوند. 

معمولا پهپادها در نیمه های شب به پرواز در می آیند. 1 جولای 2019، یک پهپاد 10 هزار دلاری که قادر به حمل 6 کیلوگرم بار بود، اندکی قبل از 2 بامداد، محموله اش را که حاوی سیگار، ماری جوانا، دو USB Port، دو USB cords، دو گوشی موبایل کوچک، سه شارژر و 3 سیم کارت بود، تحویل داد. ارزش کالاهای توقیف شده 18 هزار و 464 دلار برآورد شد. 

نگهبانان با کمک سگ های تربیت شده به جنگ قاچاقچی های پرنده می روند. 20 آگوست، یکی از سگ ها بسته حاوی ماری جوانا، سیگار، کریستال مت (متامفتامین) به ارزش 16 هزار و 617 دلار را با بو کشیدن پیدا کرد. نگهبانان در برخی از مواقع در خارج از محوطه قطار در کمین پهپادها می نشینند. اما همیشه در ماموریت خود موفق نمی شوند. بخصوص در یافتن فردی که دستگاه را هدایت می کند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست