صفحه اصلی / اخبار / قانون جدید سیتی زن شیپ بالاخره از مجلس سنا با موفقیت روبه رو شد.

قانون جدید سیتی زن شیپ بالاخره از مجلس سنا با موفقیت روبه رو شد.

Razi-Clinic
  • قانون جدید سیتی زن شیپ بالاخره از مجلس سنا با موفقیت روبه رو شد. (Bill C-6)
  • سن فرزندان وابسته از زیر 19 سال به زیر 22 سال افزایش یافت.
  • شرط زندگی با همسر، در مورد افرادی که از طریق اسپانسرشیپ همسر به کانادا آمده اند برداشته شد.

 

سرانجام پس از تقریبا یک سال انتظار، تغییرات قول داده توسط دولت لیبرال در تاریخ های بیست و هشتم اپریل 2017 و سوم می 2017 به شرح ذیل اعلام گردید:

قوانین جدید سیتی زن شیپ:

در تاریخ سوم می 2017، ساعت چهار بعدازظهر با رای اکثریت (29 به 45) از مجلس سنا گذشت و پس از مراحل قانونی و اخذ  <Royal Assent>قانون خواهد شد.

این قانون زمان حضور در کانادا را برای استحقاق درخواست سیتی زن شیپ را از چهار سال در شش سال به 3 سال در 5 سال کاهش خواهد داد. همچنین روزهایی را که متقاضی به صورت ویزیتور یا اجازه کار یا دانشجویی، قبل از گرفتن اقامت در کانادا گذرانده است، قسمتی از آن در این سه سال محاسبه خواهد گردید. همچین به فرزندان وابسته (زیر 18 سال) که قبلا باید با پرونده والدین فایل شوند، اجازه داده خواهد شد که بتوانند مستقلا پرونده خود را فایل نمایند، که در این صورت پس از این در انتظار تمام شدن پرونده والدین نخواهند بود. این طریق باعث می شد اگر پرونده پدر و یا مادر، ردّی دریافت می شد، فرزندان وابسته نیز ردّی دریافت می کردند.

همچنین سن متقاضیان سیتی زن شیپ برای دانش زبان انگلیسی به 18 تا 60 سال تغییر یافت. سال گذشته که پیشنهاد به مجلس عام داده شد، سن پیش بینی شده 18 تا 54 بود که در مجلس سنا توسط سناتور Diane Griffin اصلاحیه داده شد و به 18 تا 60 تغییر یافت.

همچنین حق استیناف در دادگاه ها به افرادی که با تقلب سیتی زن شیپ را دریافت کرده اند داده شد.

لطفا توجه داشته باشید که در حال حاضر اگر می خواهید برای سیتی زن شیپ اقدام بفرمایید، باید با قوانین 4 سال از 6 سال اقدام نمایید، تا زمانی که تاریخ اجرای قانون جدید سیتی زن شیپ اعلام رسمی گردد.

انتظار داریم که تاریخ اجرای آن روز استقلال کانادا یا اول جولای 2017 باشد.

سن فرزندان وابسته:

در تاریخ 24 اکتبر 2017 تغییر خواهد یافت. در تاریخ سوم می 2017 تصویب گردید که سن فرزندان وابسته که با پرونده والدین فایل گردد، از 19 به زیر 22 تغییر یابد و تاریخ اجرای این قانون از تاریخ ذکر شده خواهد بود. این تغییرات متاسفانه شامل پرونده های قدیمی نمی گردد و شامل پرونده هایی خواهد بود که پس از تاریخ 24 اکتبر 2017 فایل می شود.

اسپانسرشیپ همسر:

شرط دو سال زندگی با همسری که از این طریق به کانادا مهاجرت کرده است، از تاریخ بیست و هشتم اپریل 2017 برداشته شد. با قوانین گذشته، همسری که مهاجرت کانادا را از طریق اسپانسرشیپ دریافت می نمود، باید حداقل دو سال کامل با همسرش زندگی می کرد تا بتواند اقامتش را حفظ کند. این شرط موجب گردید که در بعضی موارد، همسر شرایط نامناسب و یا آزار و اذیت همسر را تحمل می کرد که مبادا اقامتش را از دست ندهد، بنابراین این شرط در حال حاضر قابل اجرا می باشد و شامل پرونده های قدیمی و حال شده است.

                                                                             

 آذر امیرسلام – تورنتو

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *