اخباراخبار کانادا

قاضی انتاریویی از جزایر آفتابی کارائیب جلسه دادگاه را اداره می کند 

 

انتاریو- وزارت دادگستری انتاریو از افشای محلی که یکی از قضات استان از آنجا جلسه دادگاه را اداره می کند، خودداری کرده است. در حالی که وکلای مدافع ادعا می کنند که قاضی، علیرغم توصیه مقامات به عدم سفر خارج از استان و کشور در طول پاندمی، از باربادوس و از طریق Zoom جلسه را اداره می کند. 

هفته گذشته، یک وکیل مستقر در نیومارکت ادعا کرد که قاضی بروس فریزر در حال گذراندن تعطیلات زمستانی در باربادوس است و ممکن است از همانجا حکم محکومیت موکل اش را صادر کند. 

لئو کیناهان، وکیل مدافع متهم گفت: اینکه در حین گذراندن تعطیلات حکم صادر کنید، کاملا توهین آمیز و دور از شان سیستم قضایی است. 

وی تاکید کرد که پاییز گذشته، با آغاز محاکمه موکل اش به اتهام آزار جنسی، مشکلی با برگزاری از راه دور جلسه دادگاه نداشت، زیرا قاضی در آن زمان در انتاریو بسر می برد. 

قاضی فریزر، متهم را دسامبر سال 2020 گناهگار تشخیص داده و قرار است به زودی حکم مجازات وی را صادر کند. 

 

 

لازم به ذکر است که ماه گذشته، دادگاه عالی، با اداره جلسه دادگاه از کارائیب توسط یکی دیگر از قضات مخالفت کرد و اعلام نمود این قاضی زن، مادامی که در خارج از کشور بسر می برد، بر هیچ جلسه ای نظارت نخواهد کرد. تحقیقات CBC نشان داد که قاضی مورد اشاره از Turks and Caicos دادگاه را اداره کرده بود. 

اواخر ماه گذشته، سخنگوی وزارت دادگستری به تورنتو استار اعلام کرد که در ماه ژانویه به کلیه قضات یادآوری شد به توصیه مقامات آژانس بهداشت عمومی در مورد عدم سفر غیرضروری به خارج از استان یا کشور، عمل کنند. دولت همچنین تصریح کرد که قضات نبایستی از خارج از استان انتاریو، جلسه دادگاه را اداره کنند. 

خبرنگاران تورنتو استار برای دانستن محل اقامت فعلی قاضی فریزر با دادگستری استان تماس گرفتند، اما جیمز شنایدر (سخنگوی) آن اداره از پاسخگویی به سوالات خبرنگاران خودداری کرد. ضمن اینکه قاضی فریزر نیز به دو ایمیل ارسال شده از تورنتو استار، پاسخ نداده است. 

با اینکه قاضی فریزر به بهانه پاندمی، برگزاری جلسه از طریق Zoom را درخواست کرده بود، اما کیناهان معتقد است که دلیل اصلی این است که قاضی برای گذراندن تعطیلات 4 ماهه خارج از کانادا بسر می برد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست