فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

فیلم گروه <بی جیز> در دستور تولید قرار گرفت

مراحل تولید فیلمی هالیوودی درباره‌ زندگی اعضا و تاریخچه‌ گروه موسیقی سوئدی Bee Gees قرار است به زودی آغاز شود. چند تن از بزرگان صنعت فیلم آمریکا، مانند استیون اسپیلبرگ و ریچارد کورتیس، پیشتر تلاش‌هایی برای ساخت زندگینامه‌ای از برادران <گیب> یعنی بری، رابین و موریس کرده بودند. اما تلاش‌های این فیلمسازان برای ساخت این فیلم، تا کنون با شکست روبرو شده است. اما ادوینا، بیوه‌ رابین گیب، که اکنون 65 سال دارد، در این باره می‌گوید: <این فیلم در دستور کار ما قرار دارد. اکنون دنبال فیلمنامه‌نویس‌های خوب می‌گردیم و داریم گفتگوهای آغازین را انجام می‌دهیم. ما مجبوریم موافقت سه طرف را نیز جلب کنیم: خانواده‌ بری، خانم ایوونه بیوه‌ موریس و خود من. اما نتیجه کار جالب خواهد شد>.

این فیلم، قرار است روایت به شهرت رسیدن این سه برادر را، از آغاز تا پایان، به تصویر بکشد: از آوازه‌خوان‌هایی نوجوان در دهه‌ 1950، تا گروه موسیقی سه نفره‌ای که در دهه‌ 1960 با الهام از Beatles پدید آوردند، و سرانجام تبدیل شدنشان به پادشاهان موسیقی Disco در دهه‌ 1970 میلادی.

در سال 2010، گزارش‌هایی رسید مبنی بر این که استیون اسپیلبرگ قصد آغاز پروژه‌ ساخت این فیلم را دارد. در آن زمان رابین گیب گفته بود که خودش و برادرش بری در بخش تکنیکی فیلم مشارکت خواهند داشت. اما آن فیلم، هرگز ساخته نشد، و رابین در سال 2012، در سن 62 سالگی و بر اثر ابتلا به سرطان روده‌ بزرگ، درگذشت.   

موریس و رابین گیب که دوقلو بوده و در انگلستان به دنیا آمده بودند، به همراه برادرشان بری که 72 سال دارد، تا کنون 200 میلیون نسخه از آلبوم‌هایشان را به فروش رسانده‌اند. موسیقی بسیار شناخته‌شده‌ فیلم Saturday Night Fever که در سال 1977 ساخته شد، در میان آثار برجسته‌ این گروه قرار دارد.

ادوینا در جریان مراسم جوایز BMI گفت ترانه‌های جدیدی از Bee Gees پیدا کرده، که به زودی منتشر خواهند شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0