Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / ورزش / فوتبال / فیفا :جام جهانی پیش از کریسمس برگزار می‌شود!

فیفا :جام جهانی پیش از کریسمس برگزار می‌شود!

<جیانی اینفانیتو> مدیر اجرایی فدراسیون جهانی فوتبال <فیفا>، روز یکشنبه پیش از برگزاری مسابقه فینال جام جهان 2018 روسیه، در مورد زمان برگزاری جام جهانی بعدی سخن گفت. او گفت که برای نخستین بار، جام جهانی در ماه‌های نوامبر و دسامبر، پیش از کریسمس برگزار خواهد شد. به گفته <فیفا>، بر خلاف روند معمول برگزاری این رقابت‌ها در طول ماه‌های جون و جولای، جام جهانی 2022 در روز 21 نوامبر آغاز خواهد شد. بر این اساس، بازی فینال این جام نیز، در روز هجدهم دسامبر، یعنی یک هفته پیش از جشن <کریسمس> برگزار خواهد شد. این برنامه ریزی غیرمعمول برای برگزاری رقابت‌ها، به دلیل گرمای شدید و دمای بسیار بالای کشور میزبان جام جهانی 2022 یعنی <قطر> در طول تابستان، به انجام رسیده است. دمای متوسط در شهر <دوحه> پایتخت این کشور در طول ماه‌های جون و جولای تا 42 درجه سانتیگراد می‌رسد.  

جام جهانی <قطر> نخستین جامی خواهد بود که در آن، رقابت‌ها در نیمکره شمالی و در طول ماه‌های پاییز برگزار می‌گردند. در حالت عادی، چنانچه جام در نیمکره‌ شمالی برگزار شود، ماه‌های رقابت‌ها در طول بهار و تابستان خواهند بود و اگر به کشورهای گرم نیمکره جنوبی منتقل شود، پاییز و زمستان را برای برگزاری مسابقات انتخاب می‌کنند.

این تصمیم البته، موجب مشکلات زیادی در رقابت‌های فوتبال داخلی می‌شود، چرا که جام جهانی این بار به جای آن که پس از پایان لیگ‌های داخلی کشورها برگزار شود، به میانه‌ فصل رقابت‌های این لیگ‌ها منتقل شده است. تنها بازی‌هایی که از این تغییرات تاثیر نمی‌پذیرند، رقابت‌های لیگ دسته اول کشورها است که معمولا فصل آن در ماه اکتبر به پایان می رسد.

آقای <اینفانیتو> مدیر <فیفا> در ادامه‌ سخنانش، همچنین گفت که این سازمان هنوز در مورد تعداد تیم‌هایی که در رقابت‌ها شرکت خواهند کرد، تصمیمی نگرفته است. او گفت :<فعلا 32 تیم داریم که در جام حضور خواهند یافت، ولی تصمیمات نهایی هنوز گرفته نشده‌اند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *