اخباراخبار کانادا

فورد: اگر آمار ابتلا افزایش پیدا کند، محدودیت ها را دوباره اعمال می کنیم

به نقل از blogto

به كاهش محدوديت هايي كه تحت فاز 1 بازگشایی اقتصادي انتاريو اعمال شد، عادت نكنيد. اگر روند افزايش ابتلا به كوويد-١٩ ادامه پيدا كند- اتفاقي كه در چند روز گذشته شاهد آن بوده ايم- خيلي زود به شرايط قرنطينه برخواهيم گشت. 

داگ فورد در كنفرانس مطبوعاتي پنجشنبه عصر خود گفت اگر تيم بهداشت و سلامت دولت تشخيص بدهند براي كاهش شيوع، اعمال مجدد محدوديت ها لازم است، فورا فروشگاه ها، مراكز تفريحي و اماكن عمومي بازگشايي شده را مجددا تعطيل خواهد كرد.

فورد گفت: در صورت افزايش موارد ابتلا در اعمال مجدد محدوديت ها ترديد نخواهم كرد و در اين مورد به تشخيص مقامات بهداشت و سلامت استان عمل می کنم.

فورد ادامه داد: طي پنج روز گذشته شاهد افزايش سرانه مبتلايان بوده ايم و اين نگران كننده است.

 

 

اخيرا تعداد تست های انجام شده در انتاریو كاهش يافته است؛ مسئله اي كه فورد ضمن اشاره به آن در سخنان امروز خود، قول داد فورا رسيدگي كند و حتي وعده داد برنامه دولت براي انجام تست از همه، حتي افراد بدون علائم، از هفته آينده اجرا شود. 

فورد در پاسخ به اين سوال كه چه شرايطي ممكن است ادامه فاز اول بازگشايي را متوقف كندنیز گفت: در چند روز اخير شاهد افزايش آمار ابتلا بوده ايم. هرچند اين افزايش زياد نبوده اما به هرحال نگران كننده است. ما شرایط را به دقت تحت نظر داريم. خود من مثل عقاب اوضاع را زير نظر خواهم داشت. 

کریستین الیوت، وزیر بهداشت استان، هم گفت: هنوز خیلی زود است که بخواهیم افزایش مبتلایان را به کاهش محدودیت های فاز یک که تازه از سه شنبه شروع شده است، نسبت بدهیم. اما از هفته آینده به دقت نتایج بازگشایی ها را بررسی می کنیم و بعد درباره اینکه گام بعدی چه باشد تصمیم می گیریم. الیوت اضافه کرد دکتر دیوید ویلیامز، افسر ارشد سلامت استان، از روند کلی کنترل شیوع راضی است. او گفت: دکتر ویلیامز معتقد است که به سمت هدفی که تعیین شده بود پیش می رویم، و ما نیز طبق نظرات او خط مشی خود را انتخاب می کنیم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!