اخباراخبار کانادا

فوت سی و یک نفر در اثر کووید در خانه سالمندان Kennedy Lodge اسکاربورو

 

تورنتو- به نقل از هافینگتون پست: کارکنان وحشت زده اند. بیمارانی که سال ها مراقبت شان را به عهده داشتند، یک به یک فوت می کنند. در حالی که مدیریت مرکز ادعا می کند قفسه ها مملو از پوشش و تجهیزات محافظت شخصی است، فردی که مسوولیت نگهداری این تجهیزات را به عهده دارد، از خالی بودن قفسه ها خبر می دهد. 

کارکنان مرکز واقع در اسکاربورو، وضعیت خانه سالمندانی که 31 نفر از ساکنان آن در اثر ابتلا به کووید-19 فوت کرده و 128 نفر به ویروس آلوده شده اند را تشریح کرده اند. یکی از این کارکنان  که با بیماران مبتلا به کووید کار می کند، به شرط محفوظ ماندن نامش با خبرنگاران صحبت کرده است و می گوید: بسیاری از همکاران من، ناامید و نگران هستند. ما چیز زیادی در مورد این بیماری همه گیر نمی دانیم و از حمایت مدیریت هم برخوردار نیستیم.

به گفته این فرد، با اینکه 7 یا 8 کارمند باید در بخش افراد مبتلا به کووید کار کنند، اما بعضی اوقات تنها 4 نفر در محل کار حاضر می شوند. با اینکه کارکنان بایستی به طور اختصاصی فقط در یک بخش کار کنند، اما به دلیل کمبود نیرو مجبورند مدام بین بخش ها و طبقات مختلف، رفت و آمد کنند. 

ماسک های N95 ، که ذرات کوچک از جمله ویروس ها را فیلتر می کنند، در دسترس هستند، اما تعداد آنها کافی نیست. حتی بعضی اوقات کمبود دستکش وجود دارد. 

به گفته این کارمند، شرکت Revera که مالکیت این مرکز را در اختیار دارد، به کارکنان اضافه کاری پرداخت نمی کند و کارکنان اضافه حقوق 3 دلار در ساعت که دولت قولش را داده دریافت نکرده اند. 

 

 

مسوولین Revera با ارسال ایمیلی برای هافینگتون پست، ادعاهای مطرح شده را رد کردند. در بخشی از این ایمیل آمده است: در حال حاضر، تعداد کارکنان در مرکز ثابت است. چندین نفر از کارکنان پس از گذراندن دوره قرنطینه به سر کارهایشان بازگشته اند. کارکنان بین واحدهای مختلف تقسیم شده و به طور انحصاری در بخش های خود مشغول کار می باشند. پوشش محافظت شخصی، از جمله دستکش و ماسک N95 به اندازه کافی در Kennedy Lodge موجود است و به کارکنان اضافه کاری پرداخت می شود. 

Revera به صورت خصوصی اداره می شود، اما کلیه سهام آن متعلق به دولت فدرال است.

به گفته مسوولین اتحادیه کارگران بخش بهداشت و درمان، آنان نیز شکایات مربوط به کمبود نیروی کار، پوشش محافظ و اضافه کاری را دریافت کرده اند. شارلین استوارت، دبیر اتحادیه گفت: آنها قبل از همه گیری هم از کمبود پرسنل شکایت داشتند، اما این معضل هم اکنون شدیدتر شده است. 

شیوع کووید-19 در Kennedy Lodge از 2 اکتبر آغاز شد و در اوایل نوامبر به اوج رسید. 

 Revera گزارش داد که چهار نفر از ساکنان در تاریخ 26 اکتبر جان خود را از دست داده اند. حدود دو هفته و نیم بعد، این شرکت آمار را به روز کرده و از فوت 31 نفر خبر داد. 

در تمام آن مدت، مریلی فولرتون، وزیر مراقبت های طولانی مدت انتاریو، ادعا کرد که مراکز و خانه های سالمندان با موارد ابتلا به کووید-19، دارای پرسنل و پوشش محافظ کافی می باشند. 

فولرتون در 28 اکتبر گفت: در موج دوم، هیچ مرکزی با مشکل کمبود نیرو روبرو نیست، زیرا ما کمک لازم را به آنها ارائه می کنیم. 

او 2 نوامبر گفت: هیچ وضعیت بحرانی و کمبود پرسنل در خانه های سالمندان وجود ندارد. 

اما کارمند Kennedy Lodge وزیر را به دروغگویی متهم می کند. 

فولرتون در پاسخ به سوال خبرنگار هافینگتون پست درباره ادعاهای مطرح شده از سوی کارکنان این مرکز گفت که موضوع را بررسی می کند تا مطمئن شود Kennedy Lodge از پرسنل کافی برخوردار است. او همچنین تاکید کرد که دولت انتاریو میلیون ها دلار برای خرید پوشش محافظ شخصی هزینه کرده است.

آندریا هوروات، رهبر حزب نیودموکرات انتاریو گفت: وحشتناک است که دولت واقعیت را درباره آنچه اتفاق می افتد، نمی گوید. آنها کناری ایستاده اند و تماشا می کنند. این غیرمسوولانه و بی رحمانه است. وزیر مراقبت های طولانی مدت باید برکنار شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست