مقالاتمقالات پزشکی

فواید قدم زدن در باران

برگرفته شده از تارنمای خانه خوراکی های سالم

شمار بسیار زیادی از مردم از شنیدن صدای ریزش باران لذت می برند، بسیاری باران را عاشقانه و آرامش بخش می دانند، و برخی دیگر بویش را برای اعصاب دلپذیر تلقی می کنند. 

از دیگر سو قدم زدن در باران می تواند، تجربه ای درمانی باشد. زیرا ذهن را آرام می کند، و همچنین افکار و احساسات سرکوب شده را آزاد می نماید. بوی خوش باران پتچریچ نام دارد. این اسم را دو دانشمند استرالیایی در دهه 1960 برای آن برگزیدند. این رایحه ترکیبی از مواد شیمیایی آزاد شده از باکتری های خاک زی، روغن های آزاد شده از گیاهان در خلال برهه ای از هوای خشک، و اوزون به وجود آمده بر اثر جدا شدن مولکول های اکسیژن و نیتروژن در پی رعد و برق و تبدیل آن به اکسید نیتریک، است. 

روزهای بارانی برای افرادی که اندکی فشار روانی دارند، احساس اندوه می کنند، و یا صرفا در پی فرصتی برای استراحت و آرامش و لذت بردن از لحظه موجود هستند، ایده آل می باشد. اما قدم زدن در باران به جز کاهش فشار روانی هفت فایده دیگر هم دارد، که به شرح زیرند:

  • بوی باران فکر را تازه و پرطراوت می کند.
  • رطوبت زیاد پوست و مو را مرطوب نگه می دارد. از آنجا که ماهیت باران نیز چنین است، برای پوست و مو عالی است.
  • پژوهشگران ژاپنی دریافته اند که انجام فعالیت ها و تمرین های بدنی در سرما و هوای بارانی، سبب سوختن کالری و چربی های بیشتر می شود. 
  • از آنجا که قطره های باران خاک و میکروب ها را به خود جذب می کنند، سبب تصفیه و پاکیزه تر شدن هوا می گردند. 
  • قدم زدن در باران باعث ایجاد احساس سرکش بودن می شود. بنابراین وقتی کسی احساس می کند به شکستن قانونی نیاز دارد، به سراغ چنین قدم زدنی برود.
  • قدم زدن در باران به افراد یاری می رساند، که مشکلات را از زاویه ای دیگر مشاهده کنند.
  • از آنجا که در هنگام بارش باران افراد کمتری از خانه بیرون می روند، قدم زدن در زیر آن باعث دریافتی بهتر در مورد فضای موجود می گردد. بنابراین افکار و احساسات می توانند با آزادی سیر و سیاحت کنند، و دیوانه وار به گردش درآیند.

پس بار دیگر که باران می بارد، از بیرون رفتن از خانه نهراسید. زیرا قدم زدن در باران مفهومی نوین از زندگی را به انسان ارائه می کند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!