صفحه اصلی / اخبار / فنلاند پرداخت حقوق ماهانه به بیکاران را آغاز کرد

فنلاند پرداخت حقوق ماهانه به بیکاران را آغاز کرد

ASAP Computer

فنلاند- فنلاند اولین کشور اروپایی است که با هدف مبارزه با فقر، به شهروندان بیکار خود، 560 یورو (معادل 782 دلار کانادا) حقوق ماهانه پرداخت خواهد کرد.

اولی کانگاس از سازمان تامین اجتماعی دولتی KELA ، دوشنبه هفته گذشته اعلام کرد که در طی دوره آزمایشی دو ساله،  3 هزار نفر از شهروندان انتخاب شده و مزایای بیکاری دریافت خواهند کرد. افراد منتخب، ماهانه 560 یورو حقوق دریافت خواهند کرد.  کانگاس تاکید کرد که افراد منتخب، حتی پس از پیدا کردن شغل، این حقوق ماهانه را دریافت خواهند کرد. این مبلغ از هرگونه مزایای دریافتی دیگر توسط این افراد، کسر خواهد شد.

وی گفت: یک فرد بیکار ممکن است یک شغل کم درآمد و یا کوتاه مدت را از ترس از دست دادن مزایای مالی، رد کند. بنابراین برایمان جالب است که ببینیم این تصمیم، چه تاثیری بر رفتار مردم می گذارد. آیا باعث می شود شجاعانه مشاغل مختلف را آزمایش کنند؟ یا همانطور که منتقدان ادعا می کنند، سبب تن پرور شدن آنها به جهت اطمینان از دریافت درآمد ثابت بدون زحمت، می شود؟

حداقل حقوق 560 یورویی در حالی تعیین شده که میانگین حقوق کارکنان بخش خصوصی در فنلاند 3 هزار و 500 یورو در ماه می باشد.

نرخ بیکاری در این کشور 5.5 میلیون نفری، در ماه نوامبر 8.1 درصد ثبت شد. در حال حاضر 213 هزار نفر از مردم این کشور بیکار هستند.

این طرح بخشی از اقداماتی است که از سوی دولت راست گرای یوها سیپیلا (نخست وزیر) برای مقابله با مشکل بیکاری در فنلاند، در نظر گرفته شده اند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *