صفحه اصلی / اخبار / فقط 2 درصد از مردم علائم اولیه سرطان سینه را می شناسند!

فقط 2 درصد از مردم علائم اولیه سرطان سینه را می شناسند!

banner-niazmandiha2

تورنتو- مسوولین شرکت Avon Products, Inc. در آستانه Breast Cancer Awareness Month که اکتبر هر سال برگزار می شود، نظرسنجی را با شرکت 19 هزار نفر از سراسر جهان با هدف ارزیابی میزان آگاهی آنها از علائم اولیه سرطان سینه، انجام دادند.

حدود 73 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی، ادعا کردند که به طور مرتب خود را برای مشاهده علائم اولیه سرطان سینه مورد معاینه قرار می دهند. اما اکثر این افراد قادر به ذکر این علائم نبودند. از شرکت کنندگان خواسته شد که 10 نشانه معمول این بیماری را نام ببرند. تنها 2 درصد از آنها به این سوال پاسخ صحیح دادند.

برخی از علائم اولیه که از سوی متخصصین سرطان در سال 2009 منتشر شده اند، عبارتند از: تغییر شکل و محل قرار گرفتن نوک پستان، فرو رفتن نوک پستان، احساس درد در پستان، فرورفتگی در سینه، ترشحات یا خونریزی از نوک پستان، بثورات، قرمزی، تغییر اندازه سینه و تغییر شکل پستان.

یک چهارم از پاسخ دهندگان ادعا کردند که وجود توده در پستان، تنها علامتی است که بدون مراجعه به پزشک قادر به تشخیص آن هستند.

شری مک کوی، مدیر اجرایی Avon می گوید: می خواهیم با استفاده از شبکه جهانی مان، سطح دانش خانم ها در این مورد را ارتقاء بدهیم. تشخیص به موقع و سریع، برای درمان موفقیت آمیز این بیماری، ضروری است. با این حال متاسفانه نظرسنجی نشان داد که خانم ها از ریسک ابتلا و علائم این بیماری بی اطلاع هستند.

به گزارش انجمن سرطان کانادا، سرطان سینه شایع ترین نوع سرطان نزد زنان کانادایی و دومین عامل مرگ و میر آنها می باشد.

به پیش بینی این انجمن، در سال 2017، حدود 26 هزار و 300 زن کانادایی مبتلا به این بیماری تشخیص داده شده و 5 هزار نفر جان خود را از دست خواهند داد. بد نیست بدانید که 230 مرد کانادایی نیز احتمالا به این بیماری مهلک مبتلا خواهند شد. به گفته انجمن سرطان کانادا، علائم مراحل پیشرفته تر سرطان سینه عبارتند از: از دست دادن وزن به میزان قابل توجه، حالت تهوع، زردی، درد استخوان، از دست دادن اشتها و ضعف عضلانی.

خوشبختانه با پیشگیری، تشخیص زودهنگام و داروهای جدید می توان شانس بهبودی از این بیماری را افزایش داد. شانس بهبودی مبتلایان به سرطان سینه در کانادا 78 درصد می باشد.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *