اخباراخبار جهان

فضانورد ناسا متهم به ارتکاب اولین جرم فضایی 

آمریکا- مقامات سازمان ملی هوا و فضای آمریکا (NASA) تحقیقات خود در مورد اولین مورد تخلف از فضا را آغاز کردند. طبق گزارش منتشر شده در نیویورک تایمز، ناسا یکی از فضانوردان خود به نام آن مک کلین را متهم کرده که در هنگام اقامت در ایستگاه بین المللی فضایی، به طور غیرقانونی به حساب بانکی همسر سابق اش سامر ووردن دسترسی پیدا کرده بود. 

مک کلین که به تازگی از ماموریت فضایی به زمین بازگشته است، به دسترسی به حساب اعتراف کرده، اما اتهام دسترسی با انگیزه خلاف را رد کرده است. وی با انتشار پیامی در توییتر نوشت: این ادعا کذب محض است. ما در حال گذراندن مراحل جدایی هستیم. از حمایت شما سپاسگزارم و ترجیح می دهم تا پایان تحقیقات اظهار نظر نکنم. 

از سوی دیگر سامر ووردن (از ماموران اطلاعاتی نیروی هوایی آمریکا) نظر دیگری دارد. او شکایت اش را بر علیه مک کلین به NASA تقدیم کرده است و او را به سرقت هویت و دسترسی غیرقانونی به سوابق مالی خصوصی اش متهم کرده است. 

سامر ووردن و مک کلین در سال 2014 با یکدیگر ازدواج کرده و در سال 2018 درخواست طلاق خود را به جریان انداختند. 

مک کلین فارغ التحصیل آکادمی نظامی وست پوینت است و به عنوان خلبان نظامی بر فراز عراق پرواز کرده است. او در سال 2013 برای ورود به NASA انتخاب شد و قرار بود اولین فضانورد زنی باشد که راهپیمایی فضایی را انجام می دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0